.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Storm” Anna Wolf

fot. Michalina Foremska

Autor: Anna Wolf
Tytuł: Storm
Cykl: Storm Riders MC #2
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 320

Fani twórczości Anny Wolf mają ostatnio powód do radości. Zaledwie kilka dni temu premierę miała jej najnowsza powieść “Storm” będąca jednocześnie drugim tomem serii “Storm Riders MC”.

Po lekturze pierwszej części cyklu, zatytułowanej „Blade” przyznaję, że czekałam z lekką niecierpliwością, w jaki sposób autorka rozbuduje ten całkiem nieźle nakreślony świat niegrzecznych chłopców na motorach, którzy przestrzegają jednak pewnego kodeksu moralnego i nie pozwolą by silniejsi (i bardziej bezwzględni) pastwili się nad słabszymi.

Co otrzymałam? Historię Storma, czyli szefa klubu motocyklowego, który jawił się jako silny, bardzo niezależny mężczyzna z przeszłością. Szybko jednak okazało się, że na tym wizerunku silnego macho pojawiają się zarysowania spowodowane przez minioną młodość oraz nieszczęśliwe historie miłosne. I oto po latach mężczyzna spotyka na swojej drodze swoją dawną ukochaną Summer, która kiedyś chciała, jego zdaniem, bezczelnie go wykorzystać. Pełen nienawiści ma ochotę pozbyć się jej nie tylko ze swego otoczenia, ale również miasteczka, które wybrał za swój dom. Niestety nie jest to takie proste, dziewczyna bowiem po stracie pracy zatrzymała się u swojej kuzynki Connie – „starej” jednego z klubowych braci. Dodatkowo kobieta skrywa tajemnicę, która może wiele zmienić…

Styl Anny Wolf jest dosyć charakterystyczny i rozpoznawalny na tyle, że już po przeczytaniu pierwszych akapitów wiedziałam, że mogę liczyć na dawkę emocji, przemieszanych z całkiem dobrymi dialogami. Całość czytało mi się całkiem dobrze i bardzo szybko. Mimo tego, że już kilkukrotnie w tego typu książkach o bikerach trafiłam na wątek tajemnicy, jaką skrywała Summer, to w ujęciu tej autorki zyskał on na świeżości, przez co nie wydawał mi się oklepany. 

Bohaterowie stworzeni przez Annę Wolf nie są wyidealizowanymi macho, ale ludźmi posiadającymi zarówno silne, jak i słabe strony, co czyni ich bardziej wiarygodnymi. Miłość, przemoc, ale też seks mieszają się ze sobą, tworząc świetną namiastkę realnego świata motocyklistów. Pisarka daje swoim czytelniczkom możliwość poznania blasków tego hermetycznego światka, bez potrzeby poznawania jego mrocznych cieni na własnej skórze.

Podsumowując: Doskonała lekka, nieangażująca lektura na wieczór lub dwa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s