.RECENZJE · Wyd. Replika

„Czarownica” Anna Klejzerowicz

fot. Monika Arora

Autor: Anna Klejzerowicz
Tytuł: Czarownica
Cykl: Czarownica #1
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 264

Bywają takie książki, które samym opisem lub wyglądem okładki sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie. Taką powieścią jest „Czarownica” napisana przez Annę Klejzerowicz. Mimo tego, że nie potrafię powiedzieć, co urzekło mnie w niej na tyle, by sięgnąć po ten tytuł, to cieszę się, że tak właśnie się stało.

Okładka, utrzymana w ciepłych barwach przywodzących na myśl ostatnie promienie zachodzącego słońca, przedstawia dom wśród drzew, a nad nim małą dziewczynkę z psotnym, lekkim uśmiechem, zdającą się przywoływać uwagę czytelnika, namawiając go do lektury.

Historia zawarta w tej relatywnie krótkiej książce jest opowieścią Michała, mężczyzny po czterdziestce, który zdecydował się pozostawić za sobą życie w wielkim mieście i wybudować dom na wsi. To tam spotkał tajemniczą kobietę, która zakradła się w jego myśli. Niedługo potem na jego drodze pojawiła się również zamknięta w sobie sześcioletnia dziewczynka…

Styl autorki jest urzekający! Za pomocą słów odmalowuje ona nie tylko sielskie leśne krajobrazy, ale też uczucia oraz miłość do zwierząt. Sprawia, że czytelnik po prostu zanurza się w ten wyimaginowany świat i czuje się w nim znakomicie. Do tego stopnia, iż nie ma ochoty wracać do rzeczywistości.
Bohaterowie wbrew pozorom nie są cukierkowi. To ludzie z krwi i kości, po przejściach, pełni obaw, ale też tej iskierki, która każe im wierzyć, że cud w ich życiu może się zdarzyć niezależnie od wieku.

Traumy, dobre chęci, obawy i odważne decyzje przeplatają się ze sobą, tworząc sieć tak skomplikowaną, jak prawdziwe życie i właśnie w tym tkwi siła tej książki. To opowieść o ludziach, zwierzętach i tym wszystkim, co nas otacza, a czego coraz częściej nie dostrzegamy, pędząc przed siebie w pogoni za dobrami materialnymi. To historia, która pokazuje magię natury, siłę miłości, także tej bezwarunkowej, oferowanej nam — ludziom przez psy czy koty. To okład z pozytywnych emocji, który ukoi złamane serca i przepełni je nadzieją na lepszą przyszłość, o którą warto walczyć.

Podsumowując: Cudowna i wzruszająca opowieść, która z pewnością przemówi do wielu serc. W tym wszystkim najpiękniejsze jest to, że to pierwszy tom cyklu i mam nadzieję, że kolejne części będą równie faszynujące. Czekam na nie z niecierpliwością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s