.RECENZJE · Wyd. Kobiece

„Romans pod choinkę” Katarzyna Bester

fot. Adrianna Rakowska

Autor: Katarzyna Bester
Tytuł: Romans pod choinkę
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 248

Miłość do miasta, w którym mieszka, to jedno z niewielu uczuć, na jakie pozwala sobie Ray Colton po trudnych doświadczeniach z przeszłości. Niepowtarzalny, olśniewający, tętniący życiem Nowy Jork jest dla niego jak narkotyk. Ray mógłby opowiadać o nim godzinami. Nawet znienawidzone święta Bożego Narodzenia można jakoś przetrwać w mieście, które nigdy nie zasypia.
W dniu swoich trzydziestych piątych urodzin Ray ratuje młodą kobietę, która została napadnięta na ulicy. Romantyczny świąteczny klimat sprzyja bliskości, nic więc dziwnego, że relacja Raya i Everly szybko przeradza się w gorący romans. Oczywiście bez zobowiązań, przecież Ray się nie zakochuje…
Ray stara się pokazać Everly wszystko, co uważa za wyjątkowe w Nowym Jorku: historyczne budynki, eleganckie restauracje, sylwestrową zabawę na Times Square oraz inne atrakcje, których nie sposób znaleźć w innym miejscu na ziemi. Przed nim trudne zadanie. Jak bowiem pokazać coś zachwycającego komuś, kto jest niewidomy? Czy niespodziewany romans będzie tylko miłym prezentem z datą ważności do końca stycznia?

Książki Katarzyny Bester są jak wyczekiwany, upragniony prezent. Nie możesz się doczekać, kiedy go dostaniesz, a jak już nastaje ten dzień, cieszysz się jak małe dziecko. 
Mogę śmiało powiedzieć, że śledzę twórczość Katarzyny Bester od początku i przeczytałam wszystkie jej książkę. Wyczekuje niecierpliwie kolejnych nowości i odliczam w kalendarzu daty premier. Wiem, że będzie to najlepszy prezent, jaki mogłabym sobie zafundować bez względu na specjalną okazję, czy jej brak.

Skupie się jednak teraz na nowości października. 

„Nic nie wyprowadza mnie z równowagi tak skutecznie, jak Walentynki i Boże Narodzenie”. Już pierwsze zdanie utwierdziło mnie, że zapowiada się genialna książka. Później jest już tylko lepiej. Autorka pisze w sposób lekki i przyjemny, dlatego też powstaje powieść pełna zabawnych tekstów, ciepła, pozytywna literatura, idealna na naszą jesienną, szarą rzeczywistość. Przeczytałam książkę jednym tchem, wszystkie obowiązki zeszły na dalszy plan. Uważam, że były to najlepiej wykorzystane godziny.

Książka „Romans pod choinkę” poświęcona jest losom Ray’a – zagorzałego singla, dla którego zabawa jest priorytetem, więc myśli o ustatkowaniu się są dla niego abstrakcją oraz Everly – kobiecie, która mimo młodego wieku doświadczyła wiele przykrości od życia. Los jednak nie zawsze bywa okrutny. Jak wiadomo święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym dzieją się rzeczy zachwycające, niepowtarzalne i taki był właśnie układ, na jaki zgodzili się Ray i Everly. Kibicowałam im od samego początku, a każde zawirowanie, które ich od siebie oddalało, przyjmowałam ze smutkiem.

Autorka przedstawia nam świat oczami Ray’a i Everly. Ta sama sytuacja zostaje opisana z dwóch punktów widzenia, dzięki czemu nie są nam obce uczucia obojga.

Zanim zakończę, chciałabym się odnieść jeszcze do okładki książki. W dzisiejszych czasach na rynku wydawniczym wylewają się z okładek gołe klaty, tatuaże – z każdej bije seks i pożądanie. Okładka tej książki tak inna to powstałych stereotypów, że aż chce się ja wziąć do ręki. Bije od niej miłość, ciepło i magia.

Reasumując: Nie chciałabym zdradzić za dużo szczegółów, dlatego też polecam przeczytanie tej przesympatycznej i naładowanej pozytywną energią książki. Szczególnie jeśli męczy Cię listopadowa depresja, skuś się na „Romans pod choinkę”. Daj się porwać magii Nowego Jorku. Odkryj wiele ciekawych miejsc i poznaj wiele interesujących opowieści i legend.

A za rogiem już czeka kolejna nowość „Facet nie do wzięcia”, z zaplanowana premiera na 8 grudnia, na którą już zacieram ręce…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s