.RECENZJE · Wyd. Amare

„Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach” Anna Craft

fot. Angelika Frąckowiak

Autor: Anna Craft
Tytuł: Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach
Wydawnictwo: Amare
Liczba stron: 390

Jak naprawić palanta? Da się to zrobić, a może jednak nie da się?
Właśnie przed takim zadaniem stanęła główna bohaterka książki „Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach” autorstwa Anny Craft.

Stare powiedzenie mówi, iż prawda nas wyzwoli, a kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw. Tak też było w przypadku Rose. Jedno kłamstwo oraz zbieg okoliczności doprowadziło do zawarcia układu z nieznośnym i aroganckim szefem. Co z tego wynikło?

Ona: dziewczyna po studiach, ambitna, najlepsza z najlepszych na uczelni, szukająca pracy, podstępem i oszustwem zdobywa staż, ponieważ za dużo umie, a za mało ma praktyki.
On: szef pozbawiony uczuć, który ludzi traktuje jak pewnego rodzaju maszyny, które są na każde jego zawołanie.

Już od pierwszych stron tej książki pokochałam główną bohaterkę. Autorka stworzyła postać, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze znajdzie czas, żeby pomóc innym. Jest to postać, która ma w sobie dużo ciepła i otwartości dla innych, ale ma też cięty język i na wszystko zna odpowiedź, przez co jest bardzo lubiana. Rose Sullivan jest jak promyk słońca w bardzo pochmurny dzień.

Co do Alexa – szefa mającego wszystkich gdzieś – jest to postać również bardzo dobrze stworzona przez Annę Craft. Choć na początku bardzo mnie wkurzał swoim podejściem do innych ludzi, to im bardziej go poznawałam, tym lepiej go poznawałam. Szczególnie że za jego zachowaniem pełnym arogancji i złośliwości, kryło się coś więcej. I to jego drugie oblicze podobało mi się o wiele bardziej.
Pani Anna stworzyła  nie tylko świetne i wyraziste postacie pierwszoplanowe, ale również drugoplanowe, które nieraz wywoływały śmiech i łzy na mojej twarzy.

Dzięki temu, iż autorka napisała tę książkę w narracji pierwszoosobowej i to z punktu widzenia obojga głównych bohaterów, możemy obserwować zmiany zachodzące w Alex i Rose.
A co finalnie wyniknie z ich znajomości? Tego musicie dowiedzieć się sami, bo nie będę wam zdradzała fabuły 🙂

Autorka napisała niebanalny romans biurowy z dużą dawką śmiechu, który wciąga już od pierwszych stron. Książkę czyta się zaskakująco szybko, jak na tyle stron i gdy już się zacznie ciężko się od niej oderwać. Co do zakończenia jestem trochę rozczarowana, jednak mam nadzieje, że będzie dalsza część, która wszystko wyjaśni.

Jedyną rzeczą, której mi brakowało, był brak typowego podziału na rozdziały, albo raczej samego napisu „rozdział I”, rozdział II” itp. Szczególnie że graficznie było pozostawione puste miejsce na początku strony przy „nowym rozdziale”.

Podsumowując: polecam serdecznie tę książkę wszystkim, którym marzy się chwila zapomnienia o rzeczywistości, która ich otacza i liczą na dobrze skrojony romans oraz liczą na ciekawą znajomość z Rose i Alexem.
Nie radzę jednak zaczynać tej książki bardzo późnym wieczorem, bo gwarantuje, że wtedy zarwiecie noc, ponieważ od tej książki naprawdę ciężko się oderwać. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s