.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Pętla kłamstw” Agnieszka Siepielska

fot. Michalina Foremska

Autor: Agnieszka Siepielska
Tytuł: Pętla kłamstw
Cyk: Dylogia Uczuć #1
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 320

Twórczość Agnieszki Siepielskiej znam przede wszystkim z dwóch serii: “Synowie zemsty” oraz “Sinners&Reapers”. Gdy dowiedziałam się o jej najnowszej powieści “Pętla kłamstw”, wychodzącej poza standardy niebezpiecznych mafiozów oraz niegrzecznych motocyklistów postanowiłam sprawdzić, w jakim kierunku tym razem podążyła wyobraźnia autorki.

Książka zaczyna się jak dziesiątki obyczajówek czy romansów erotycznych. W życie sfrustrowanej swoim małżeństwem i życiem Avy Bayley wkraczają charyzmatyczni bracia Bennet. Zmęczona szarością codzienności oraz agresywnością męża decyduje się na romans z jednym z nich i odkrywa zupełnie inny świat, o którego istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Niestety nawet najpiękniejsza bajka może być zbudowana na kłamstwach, a książę z bajki skrywa tajemnice mogące wstrząsnąć całą istniejącą rzeczywistością.

Pióro Agnieszki Siepielskiej jest przyjemne w odbiorze, pozbawione zbędnych ozdobników czy też specjalistycznych terminów mogących utrudniać czytanie. Tekst jest napisany na tyle zgrabnie, że wzrok dosłownie przemyka po kolejnych linijkach tekstu, zabierając nas w niesamowitą podróż.

Bohaterowie zostali stworzeni z odpowiednim wyważeniem, a każdy z nich jest połączeniem złych i dobrych cech, przez co wszyscy wydają się bardzo ludzcy. Dodatkowy plus dla autorki za umieszczenie w książce geja oraz opisanie z jakimi problemami, nawet wśród rodziny mogą borykać się osoby tej orientacji seksualnej. A skoro już przy seksie jesteśmy, to warto zaznaczyć, że w książce można znaleźć pikantne sceny, które zostały napisane ze smakiem i subtelnością oddziałujące na wyobraźnię czytelniczek.

Prawdziwa akcja rozkręca się dopiero pod koniec książki, pozwalając, by kolejne fragmenty trafiły na swoje miejsce, budując zupełnie niespodziewaną i niecodzienną rzeczywistość, na pierwszy rzut oka trudną do przewidzenia. Oczywiście na podstawie niedomówień i strzępków informacji rzucanych tu i tam stworzyłam jakąś wersję wydarzeń i były one tożsame z zamysłem pisarki, ale kilku pobocznych faktów nie udało mi się wcześniej skojarzyć. Przez to domagam się jak najszybszego opublikowania drugiego tomu, bo moja ciekawość domaga się odpowiedzi i rozwiązania całej tej niesamowicie wciągającej intrygi!

Podsumowując: jeśli poszukujecie romansu erotycznego z dobrze zarysowaną fabułą i ciekawą tajemnicą to „Pętla kłamstw” powinna się Wam spodobać!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s