.RECENZJE · Wyd. Kobiece

„CzaroMarownik 2022”

fot. Michalina Foremska

Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: CzaroMarownik 2022
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 264

Od kilku lat Wydawnictwo Kobiece (choć w 2012, kiedy to ukazała się pierwsza edycja, jeszcze jako Illuminatio) rozpieszcza swoje czytelniczki kalendarzami-planerami z magiczną nutą w postaci garści ezoterycznych ciekawostek. Ten rozpieszczacz ma imię, a raczej nazwę, która brzmi CzaroMarownik i jedno, co można o nim powiedzieć to, to, że z roku na rok zachwyca coraz bardziej.

I nie chodzi tu tylko o szatę graficzną, która w tym roku jest po prostu obłędna, ale to, co znajdziemy w środku. Wracając jednak na chwilę do okładki, sami musicie przyznać, spoglądając na zdjęcie powyżej, że nie można oderwać wzroku barw i grafik, jakie zdobią tegoroczną edycję. Ten głęboki ciemny fiolet i złoto w towarzystwie jasnofioletowych i bladoniebieskich elementów jest magiczne samo w sobie i zapowiada równie magiczny środek.

A co w środku?

Niezmiennie horoskop na nadchodzący rok, z którego dowiecie się, co czeka Was i Wasze przyjaciółki w poszczególnych kwartałach 2022. Oczywiście nie zapomnijcie zapoznać się z charakterystykami poszczególnych znaków Zodiaku, które znajdziecie pomiędzy kartami kalendarza. Znajdziecie w środku również ściągawki ubrane w tabele, dotyczące chociażby dni tygodnia w magicznych rytuałach, czy znaczenia run.

To jednak nie wszystko, w całym CzaroMarowniku jest bowiem całkiem sporo takich magicznych porad i podpowiedzi, a jeślibyście chcieli zgłębić na przykład te dotyczące tarota, czy wpływu lasu na człowieka, bo poczuliście, że te kilka zdań nie wyczerpuje w pełni Waszej ciekawości, to w bibliografii znajdziecie pełną listę tytułów, z których czerpano owe dodatki do tej edycji kalendarza, m.in. Kąpiele leśne, Magia tarota.

Okey, ale koniec końców CzaroMarownik to kalendarz z dużą ilością miejsca na notatki oraz przemyślenia, którymi z pewnością będziecie sukcesywnie zapełniać te dwieście sześćdziesiąt kilka stron, zachwycając się w tym samym czasie szatą graficzną, jaka znajduje się na poszczególnych stronach tegoż kalendarza.

Jeśli więc jesteście gotowe, by wejść w Nowy Rok z magicznym przytupem i magią, która nie tylko będzie z Wami na kartach tego kalendarza, ale i wokół Was, gdy tylko poznacie tajemnice ukrytą w licznych wstawkach, które się w CzaroMarowniku pojawiają, to decyzja o nabyciu własnego egzemplarza jest co najmniej oczywista. Równie dobrym pomysłem będzie sprezentowanie takiego cudeńka bliskiej Wam osobie, która z magią jest za pan brat – CzaroMarownikiem z pewnością sprawi jej ogrom przyjemności, a nie ma większej magii niż miłość i radość wymalowana na twarzy i zdobiąca serce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s