.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Granice zła” Scarlett Cole

fot. Adrianna Rakowska

Autor: Scarlett Cole
Tytuł: Granice Zła
Tytuł oryginału: The Darkest Link
Cykl: Second Circle Tattoos #4
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 320

Li jedzie z Miami do Orlando, gdzie ma wygłosić prelekcję na targach tatuażu. Kiedy jej samochód odmawia posłuszeństwa na poboczu pustej szosy, dziewczyna nie podejrzewa, że na ratunek pospieszy jej rycerz nie na białym koniu, a na tuningowanym motocyklu. Nie spodziewa się również tego, że błyskawicznie straci dla niego głowę. Po kilku nieudanych związkach Li jest przekonana, że w jej sercu nie ma miejsca dla żadnego mężczyzny, ale przystojny ciemnowłosy mechanik wydaje się idealnym kandydatem na niezobowiązującą, gorącą, jednorazową przygodę. Okazuje się jednak, że to dopiero początek o wiele dłuższej, bardziej skomplikowanej i znacznie gorętszej historii…

Lea jest córką „potężnego” adwokata, tatuażystką w studiu tatuażu oraz przyjaciółką Trenta, Harper, Cujo i Pixie. Zawsze jest sobą i stawia tylko na szczerość, nawet jeżeli miałaby być niewygodna.
Reid to samotnik z wyboru prowadzi warsztat samochodowy, a każdą wolną chwilę poświęca na pomaganiu innym.
Drogi tych dwojga się łączą, a oni sami nie podejrzewają, że tak bardzo zawładną swoimi sercami, umysłami i życiem.

„Granice zła” są czwartym tomem cyklu Second Circle Tattoos, na który czekałam dwa lata. To właśnie dwa lata temu wydany został, w języku polskim, trzeci tom serii, a wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczyły o tym, że ciągu dalszego serii się nie doczekam. Nie ukrywam, że było mi bardzo przykro z uwagi na fakt, że seria nie jest tylko pikantnym romansem, ale również porusza problemy społeczne, które mogą dotykać każdego z nas.

Książka wciągnęła mnie bez reszty. Główni bohaterowie dzięki silnym charakterom, dobrym sercom i ogromnej wytrwałości – mimo przeciwności losu, wzbudzając sympatię i zaufanie od pierwszych stron. Byłam wiernym kibicem i wyrozumiałym czytelnikiem każdej podjętej przez nich decyzji, choć nie zawsze się z nią zgadzałam.
Kolejnym plusem jest, że autorka w sprawny sposób wplata w fabułę postacie poznane w poprzednich częściach serii, dzięki czemu czytelnik może poznać dalsze losy bohaterów, którym wcześniej kibicował.

Nie ukrywam jednak, że mam pewien niedosyt. Przez całą powieść poruszanych jest wiele wątków, powstają coraz to nowsze wątpliwości, które autorka wyjaśnia dosłownie na ostatnich stronach i to w dużym skrócie. Mając na uwadze, że jest to ostatni tom, nie ukrywam rozczarowania.

Podsumowując: mimo drobnych mankamentów, nie żałuję ani minuty poświęconej na czytanie tej historii. „Granice zła” to historia dwóch obcych sobie ludzi, których niefortunny zbieg okoliczności połączył i doprowadził, do tego, że historia wszystkich bohaterów zatacza krąg. Polecam ją każdemu, kto lubi miło spędzić czas, nie boi się trudnych tematów, ma mocne nerwy i najważniejsze – nie wstydzi się uronić łez.

Drobna uwaga do wydawcy: niektóre wyrazy to nazwy własne i nie należy tłumaczyć ich dosłownie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s