.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Niedoskonały” Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska

fot. Michalina Foremska

Autorzy: Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska
Tytuł: Niedoskonały
Cykl: Kingdom of Martagon #2
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 320

Bohaterowie pięknej, współczesnej opowieści o Kopciuszku i prawdziwym księciu z bajki powracają, a to za sprawą świetnego duety Eweliny Nawara oraz Małgorzaty Falkowskiej! I chociaż teraz będziemy śledzić losy innych bohaterów znanych z serii “Kingdom of Martagon” to poznamy również dalsze dzieje związku Olimpii i Williama, których pokochaliśmy w powieści „Nieosiągalny” (recenzja TUTAJ).

Kogo zatem autorki „Niedoskonałego” zdecydowały się obdarzyć kłopotami nie tylko miłosnymi? W ich sidła wpadli: Majka oraz Simon! Po wypadku związanym z wykonywaniem obowiązków służbowych mężczyzna zamknął się w sobie, odciął od przyjaciół i zaczął wieść życie samotnika. Ktoś (nie zdradzę jednak kto) wpada na pomysł, aby zastosować względem niego terapię wstrząsową w postaci szalonej i pyskatej Majki, a zarazem przyjaciółki przyszłej królowej Martagonu. Sprawy szybko nabierają tempa, a przyjacielski seks, który niespodziewanie połączył głównych bohaterów, zdaje się nie być idealnym rozwiązaniem, którego oboje oczekiwali. Dopiero szereg dramatycznych wydarzeń uświadamia im, co naprawdę liczy się w ich życiu. Tylko czy nie będzie dla nich za późno?

Jak to bywa z duetami, nie do końca wiadomo, kto co pisał, i kto kryje się za którym bohaterem. Nie mniej jednak całość czyta się bardzo płynnie i szybko. Może trochę zbyt szybko, bo historia skończyła się tak niespodziewanie, że czułam pewien niedosyt i mało nie wykrzyknęłam: „Ale jak to, to już koniec?” Nie mniej jednak daje to pewną nadzieję na kolejną część, której będę wyglądać z niecierpliwością.

O ile pierwsza część serii była słodka, cukierkowa, momentami wręcz wyidealizowana niczym bajka dla grzecznych dziewczynek, które chciałby poczytać lekki erotyk, o tyle „Niedoskonały” mimo swojej otoczki związanej z księciem i królestwem za siedmioma górami, staje się bardziej rzeczywistą opowieścią o miłości, seksie, ale też stawianiu czoła trudnościom, jakie czasami stawia na naszej drodze nielitościwy los. To delikatne przejście w stronę zabarwionej szarą codziennością bajki bardzo przypadło mi do gustu i mam nadzieję, że będzie ono podtrzymane w kolejnej odsłonie serii. Bohaterowie ciekawie ewoluują, pokazując, że wraz z pewnymi wydarzeniami dorośleją, zmieniają się i weryfikują swoje spojrzenie na otaczający ich świat.

Podsumowanie: bardzo ciekawa kontynuacja serii „Kingdom of Martagon” dająca wiele chwil miłej rozrywki. Polecam tym, którzy czytali pierwszą część.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s