.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Teraz twój ruch” Kristen Callihan

fot. Michalina Foremska

Autor: Kristen Callihan
Tytuł: Teraz twój ruch
Tytuł oryginału: The Game Plan
Cykl: Game On #3
Wydawnictwo: Muza SA
Liczba stron: 320

Bohaterowie znanej już czytelniczkom serii “Game on” autorstwa Kristen Callihan powracają w trzeciej odsłonie cyklu zatytułowanej “Teraz twój ruch”! Jeśli jeszcze nie czytaliście “Na jedną noc” (recenzja TUTAJ) oraz “Więcej niż przyjaciel” (recenzja TUTAJ) to szybko nadrabiajcie książkowe zaległości, bo czeka na Was kolejna rewelacyjna książka.

Fionę Mackenzie czytelnicy mieli już okazję poznać i pokochać, bo jest to niezwykła, pełna życia i pomysłów dziewczyna, która przy całym swoim talencie nadal poszukuje swojej życiowej drogi. Uwielbia imprezy oraz facetów, ale tylko tych w określonym typie. Jej spojrzenie nie zatrzyma się bowiem w pobliżu żadnego sportowca, a zwłaszcza futbolisty. Ethan Dexter, znany czytelnikom jako Dex uosabia to wszystko, co Fionę w mężczyznach odrzuca, ale on sam od dwóch lat jest nią bardzo mocno oczarowany. Może nie byłoby w tej fascynacji niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż mężczyzna uznawany jest za niezainteresowanego kobietami prawiczka! Tych dwoje wiele dzieli, ale łączy ich miłość do trip hopu, wieczór spędzony w barze i pewien pocałunek, o którym żadne z nich nie może zapomnieć. Czy to jednak wystarczy?

Autorka po raz kolejny zaserwowała nam cudowną opowieść o miłości, zaprawioną gorącymi, często pikantnymi scenami. Pokazując cielesną stronę pożądania, rozpala zmysły czytelniczek, wywołując chęć przeżycia własnej przygody, a przynajmniej wzbogacenia aktualnego pożycia. Nie to jednak jest w tej serii najważniejsze. Kristen Callihan pokazuje w swoich powieściach różne odcienie uczuć, strach przed zatraceniem się w drugiej osobie, odrzuceniem, a nawet obawy związane z powierzeniem własnego serca komuś, kto dopiero wkroczył do naszego życia. Wiele życiowych mądrości warto przemyśleć, zapamiętać i w odpowiednim momencie zastosować we własnej codzienności.

Styl autorki jest lekki, bardzo przyjemny w odbiorze, ale jednocześnie na tyle literacki i wzbogacony metaforami, by zwrócić uwagę i wyróżnić się na tle innych, podobnych tekstów. Poczucie humoru, czasami ocierające się o granice sarkazmu, wzbogaca całość, wprowadzając w powieść nieco życia, ale też poczucia realności. Główne postacie wywołują w czytelniku szereg uczuć, zupełnie jak prawdziwi ludzie, przez co ich historia staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Warto dodać, że pozostali bohaterowie i mam tu na myśli Annę, Drew, Grey Gray czy Ivy, nie zostali porzuceni i zapomniani po odegraniu swojej roli, a wzbogacają całość, stanowiąc nie tylko doskonałe tło dla głównej historii, ale też uzupełnienie całego uniwersum stworzonego na potrzeby tej serii.

Podsumowując: kolejna świetna odsłona cyklu „Game on”! Przyznam, że z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s