.WYWIAD

Gorący Cykl Wakacyjny: Marta Milda

Marta Milda debiutowała w lutym 2019 roku powieścią Dwanaście warunków Pani Prezes o krwistoczerwonej sukience, która nie była bez znaczenia dla historii skrywającej się na ukrytych wewnątrz stronach. Następnie w czerwca 2020 roku ukazała się druga powieść zatytułowana Splamiona jego żądzą, która miała w sobie sporo elementów humorystycznych, co jednak tylko ubogacało osobliwe relacje między głównymi bohaterami… A i artystyczna okładka tej książki nie jest bez znaczenia… Ciekawe czym w przyszłości zaskoczy nas jeszcze autorko, a tymczasem… Mamy dla Was kolejną odsłonę GCW i odpowiedzi, jakich udzieliła autorka.

1. Mawia się, że Paryż to miasto zakochanych, a według Pani jaka jest najlepsza sceneria na gorącą wakacyjną przygodę?
Sen o Paryżu rzeczywiście wywołuje uśmiech na twarzy i żaden romantyk temu nie zaprzeczy. Ale dla tych naprawdę zakochanych par każda sceneria wydaje się wyjątkowa i najlepsza na gorącą przygodę.

2. Idealny romans na lato to…? Jakie trzy gorące powieści zabrałaby Pani ze sobą na wakacje?
Czas wakacji i lata to zawsze gorący okres. Pragniemy wtedy przede wszystkim odpoczywać, więc sprawdzi się lekka i zabawna lektura. Może coś jak: „Włoskie Lato” Carrie Elks – tak by przenieść się do Włoch nad jezioro Como; albo może coś w klimatach „Ilias’a” Małgorzaty Falkowskiej jeśli chcemy posmakować wakacji i atrakcji z Grecji. Zawsze warto też postawić na klasykę i można chwycić sprawdzony już „Dziennik Bridget Jones” od Helen Fielding, który zapewni nam dobry nastrój na urlopie.


3. A jakie trzy tytuły (nie można wskazać książki swojego autorstwa) poleciłaby Pani swoim czytelniczkom na letni urlop?
Na letni wypoczynek paniom z czystym sumieniem mogę polecić „Florenckie Lato” Judith Lennox to dobra powieś, która nie potrafi szybko wyjść z głowy. A ponieważ kocham powieści Elizabeth Adler nie mogę tu nie wymienić tytułów jak choćby: „Kobiety rządzą światem” czy „Morelle”. Natomiast wszystkim czytelnikom (bo nie tylko paniom) z czystym sumieniem polecam dobre opowieści z hotelu „Grand” od Janusza Leona Wiśniewskego. Książka warta uwagi bez względu na to gdzie spędzamy urlop.


4. Gdyby Pani mogła poznać amanta jednej z powieści erotycznej/romansu, kim byłby ów wybranek? 😉
Bywa, że w powieściach tego typu ciekawsze są kobiety, ale jeśli już ma być amant to zdecydowanie należałoby postawić na pana Darcy’ego wykreowanego przez Jane Austen bo jeśli poznamy jego to tak jakbyśmy otrzymały to co najlepsze z każdego innego bohatera. Oczywiście nie pogardziłabym znajomością z Christianem Grey’em i nadzieją, że spłaciłby mój kredyt.


5. Wyspy Bora Bora od lat wywołują uśmieszek na twarzy, ale… Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, jakich 5 przedmiotów chciałaby Pani mieć przy sobie?
Jeśli znalazłabym się na bezludnej wyspie raczej nie czułabym się tam dobrze i tęskniłabym za rodziną. Lubię być wśród ludzi dlatego natychmiast rozpoczęłabym tam budowę portu albo mariny dla jachtów i czekałabym tam na pomoście na bliskich i na silnych, zagubionych żeglarzy.


6. Który motyw w romansach/powieściach erotycznych jest Pani ulubionym: hate-to-love/ mafijny/ friends-to-lovers?
Najważniejsza jest intryga i tajemnica. Lubię dobry romans historyczny (ale napisany z humorem i osadzony w epoce jak „Targowisko próżności” od William’a Makepeace Thackeray) lub powieść obyczajową – jak coś od Nory Roberts lub Jojo Moyes. Ze szczyptą humoru, barwnym tłem, przemianą bohatera i małą łezką w oku na końcu.

7. Co jest Pani bliższe: powieści przesycone erotyzmem czy subtelne romanse?
Nie odrzucę powieści przesyconej erotyzmem ale to nie znaczy, że w każdej od razu się zatracę. Lubię dobry romans ale gdy przenosi nas w nietypowe okoliczności. Historie z intrygą i tajemnicą zatopione w bajecznie kolorowym tle.


Skojarzenia letnio-wakacyjne do:

Wolność-Aromat-Klimat-Akcja-Czułość-Jezioro-Eskapada.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s