.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Więcej niż przyjaciel” Kristen Callihan

fot. Michalina Foremska

Autor: Kristen Callihan
Tytuł: Więcej niż przyjaciel
Tytuł oryginału: The Friend Zone
Cykl: Game On #2
Wydawnictwo: Muza SA
Liczba stron: 352

Dosłownie miesiąc temu Wydawnictwo Muza zdecydowało się wydać serię “Game on” autorstwa Kristen Callihan, publikując pierwszy tom – “Na jedną noc” (recenzję znajdziecie TUTAJ), a już pojawiła się druga część cyklu zatytułowana “Więcej niż przyjaciel”. Zaznaczę, że lubię powieści tej autorki, dlatego też szybko przystąpiłam do lektury.

Bohaterem okazał się Gray Grayson, doskonale znany czytelnikom z pierwszej odsłony niezwykłej historii o futbolistach. Ten doskonale gotujący zawodnik z reguły nie przyjaźni się z kobietami, a po prostu z nimi sypia. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie w momencie, kiedy za sprawą pewnego różowego samochodu zaprzyjaźnia się z Ivy Mackenzie, chociaż nie ma nawet pojęcia, jak dziewczyna wygląda. Jej powrót do Stanów wywołuje w Grayu burzę emocji. Z wzajemnością zresztą bowiem Ivy nigdy wcześniej nie była zainteresowana sypianiem ze swoimi przyjaciółmi, a właśnie tym stał się dla niej Gray w czasie długich pogawędek prowadzonych przed jej powrotem do domu. Czy ta „dziwna” z pozoru przyjaźń ma szansę stać się czymś więcej?

O stylu autorki pisałam już wcześniej przy okazji innych jej powieści. Bardzo go lubię i cenię za lekkość, a jednocześnie płynność, z którą prowadzi swoich bohaterów przez meandry przyjaźni, miłości oraz dziesiątek innych uczuć stanowiących część codzienności każdego człowieka. Podziwiam sposób, w jaki autorka przeplata ze sobą sceny pełne seksu oraz chwile refleksji nad istotą odczuwanych emocji, nie tylko względem partnera, ale też przyjaciół, rodziny, a nawet błędów popełnionych w przeszłości. Bohaterowie stworzeni są na tyle wielowymiarowo, by idealnie zagłębić się w świecie wykreowanym przez pisarkę, tworząc alternatywną rzeczywistość do tej otaczającej nas na co dzień.

Muszę przyznać, że historia Ivy i Graya zdecydowanie przypadła mi do gustu. Wywoływała we mnie zarówno śmiech, jak i wycisnęła z moich oczu kilka łez. Była zarówno taka „ludzka” – poruszająca nie tylko codzienne, ale też trudne tematy, jak i romantyczna, niemal bajkowa; po prostu taka, jaką powinna być prawdziwa historia miłosna.

Podsumowując: kolejna piękna, mądra, a jednocześnie pikantna opowieść o miłości stworzona przez niezwykłą autorkę. Zdecydowanie polecam i czekam z niecierpliwością na kolejny tom!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s