.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Niesamowity przewodnik po wszystkim” Terry Denton

fot. Kasia Krasoń

Autor: Terry Denton
Tytuł: Niesamowity przewodnik po wszystkim
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 264

Macie w domu egzemplarz niezmiernie ciekawskiego malucha czy też starszaka? Bardzo dobrze! Ja sama podziwiam tę wrodzoną ciekawość świata, gdy zwykły kamień i kolonia mrówek są najlepszym odkryciem dnia. Jednak niekończąca się salwa pytań może być bardzo męcząca. Wszak nie jesteśmy wszechwiedzący i niektóre sprawy są dla nas wielką niewiadomą.

„Niesamowity przewodnik po wszystkim” to książka, która przypadnie do gustu nie tylko małym ciekawskim, ale także i rodzicom, którzy mogą poczuć się zagrożeni ogromem pytań, jakie zadaje im ich pociecha. Książka Terry’ego Denton’a może być światełkiem w  tunelu, a wiedza, jaką posiedzicie przy jej lekturze, pomoże waszym maluchom dowiedzieć się więcej na tematy ich interesujące.

Co znajdziemy w środku? Książka wydana została w grubej oprawie, a grafika na okładce pokazuje, jaki ogrom wiedzy możemy znaleźć we wnętrzu tej lektury. Autor wszystkie ciekawości zamknął w 7 rozdziałach, a żeby wiadomości się nie wymieszały, każda dziedzina otrzymała swój własny rozdział. W „Niesamowitym przewodniku po wszystkim” znajdziemy informację o wszechświecie, początkach życia na naszej planecie i zróżnicowaniu, ludzkim ciele i wynalazkach. Autor opisał również czas, a i ten fragment był dla mnie niezmiernie ciekawy, bo trudno jest w tak ciekawy, prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób wytłumaczyć, jak przemija czas, czym są godziny i minuty.

„Niesamowity przewodnik po wszechświecie” to lektura zabawna. Autor, posiłkując się humorem, opowiada tak ciekawe rzeczy, że ja sama czytałam tę książkę z wypiekami na twarzy i rosnącą ciekawością. Dzieci, które same czytają, będą tą lekturą zachwycone, a wszystko przez sposób, jaki została napisana. Tekst nie jest ułożony od lewej do prawej strony, tylko umieszczony jak w najlepszych notatkach, z których każdy chce korzystać. Oprócz tego, w książce znajdziecie ogrom ilustracji, rycin, które pomogą zobrazować wiedzę. Czytelnicy podczas lektury nie będą musieli na własną rękę szukać zdjęć, by zobaczyć, jak wygląda muchołówka czy ślimak morski. To wszystko Terry Denton umieścił w swojej książce.

„Niesamowity przewodnik po wszystkim” to książka warta uwagi. Warto mieć ją na swojej biblioteczce, na wyciągnięcie ręki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s