.WYWIAD

Gorący Cykl Wakacyjny: Monika Cieluch

Monika (Joanna) Cieluch debiutowała w 2014 roku na łamach serwisu Wattpad, a dopiero cztery lata później, w 2018, ukazała się jej pierwsza papierowa powieść zatytułowana Miłość szeptem mówiona, którą zdobyła serca czytelników. Później przyszła pora na trylogię Niepokornych, którą rozpoczął Mężczyzna z tuszem na dłoni i wreszcie na początku 2021 roku księgarniane półki zapełniły się powieścią erotyczną Do ostatniej kropli krwi, prezentując odmienione oblicze autorki! A już niebawem, bo 14 lipca z księgarnianych witryn będzie witała się z Wami najnowsza powieść Moniki Cieluch – A nich to szlag!.

1.Mawia się, że Paryż to miasto zakochanych, a według Pani jaka jest najlepsza sceneria na gorącą wakacyjną przygodę?
Jeśli ma być wakacyjnie, to z całą pewnością muszą temu towarzyszyć: szum morza, gorący piasek i duuuża ilość lodów. Fajnie by było dorzucić jakąś palmę, która pozwoliłaby usiąść w swoim cieniu i luksusowy wycieczkowiec 😉 W zasadzie każda sceneria jest dobra na gorącą przygodę! Wszystko zależy od tego, czy autor/ka będzie potrafił/a sprawić, że czytając kolejne wersy uwierzymy w opowiadaną nam historię i czy rzeczywiście będzie nam gorąco 😉

2. Idealny romans na lato, to…? Jakie trzy gorące powieści zabrałaby Pani ze sobą na wakacje?
Skoro mają być gorące, to z pewnością sięgnęłabym po erotykę. Gdybym od jutra miała urlop spędziłabym go z: „Letnim przesileniem” od A. Langner, „Licho nie śpi” od E. Szelest i dorzuciłabym do tego „ Utratę kontroli” od E. Dobosz. Wszystkie mam w planach. Czekają na półce i zabiorę się za nie, jak tylko rozpocznę urlop 😉

3. A jakie trzy tytuły (nie można wskazać książki swojego autorstwa) poleciłaby Pani swoim czytelnikom na letni urlop.
Ze stosunkowo nowych pozycji polecam powieść Tomasza Betchera pt. „Szeptun” – wspaniała i oryginalna historia, która mocno mnie wzruszyła. Oczywiście „ Powrót” N. Sparksa – dla tych, którzy gustują w powieściach z obszerną narracją i miłością wymagającą poświęcenia, a na poprawę humoru klasyk, który swoją premierę miał lata temu: „Mąż, który zapomniał o swojej żonie” od Johna O’Farrella.

4. Gdyby Pani mogła poznać amanta jednej z powieści erotycznej/romansu, kim byłby ów wybranek?
Nie potrafię podać jednego imienia, bo książkowych mężów mam kilku, ale na pewno byliby to bohaterowie powieści N. Sparksa: Jhon Tyree, Trevor Benson i w zasadzie wszyscy pozostali, których stworzył. Mama do nich słabość. Uwielbiam męskich bohaterów, którzy reprezentują sobą jakiś poziom, mają pasję a przede wszystkim nie są idealni, często mocno poharatani przez życie, po prostu realni.

5. Wyspy Bora Bora od lat wywołują uśmieszek na twarzy, ale… gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, jakich 5 przedmiotów chciałaby Pani mieć przy sobie?
Okulary – bez nich niewiele bym zdziałała.
Tabletki łagodzące objawy alergii – padłabym trupem z wycieńczenia po dwóch dniach kichania, gdybym ich ze sobą nie zabrała.
Krem z filtrem – jeśli się opalać, to tylko bezpiecznie.
Książkę – najlepiej komedię romantyczną.

6. który motyw w romansach/powieściach erotycznych jest Pani ulubionym: hate-to-love/mafijny/friends-to-love?
Uwielbiam powieści, w których uczucie łączące bohaterów rodzi się powoli, a tak przeważnie jest w historiach z motywem friends-to-love. Najczęściej bohaterowie znają się od lat i dopiero z czasem uświadamiają sobie, że czują do siebie coś więcej niż przyjaźń. Szukając idealnej lektury na wieczór zdecydowanie wybrałabym tę, w której miłość zrodziła się z przyjaźni.

7. Co jest Pani bliższe: powieści przesycone erotyzmem czy subtelne romanse?
Zdecydowanie romanse. Na historie przesycone erotyzmem muszę mieć ochotę i szczerze przyznam, że sięgam po ten typ literatury stosunkowo rzadko. Nudzą mnie sceny seksu, które ciągną się przez kilka stron, co nie znaczy, że każdy erotyk taki jest 😉 Romanse natomiast mają w sobie coś magicznego, i jeśli są dobrze napisane, nie potrafię odłożyć książki póki nie dotrwam do ostatniej strony. Gdy piszę własne historie też częściej skłaniam się ku romansowi niż powieści erotycznej. Zwyczajnie ten gatunek jest bliższy mojemu sercu.

Skojarzenia letnio-wakacyjne do:

Wiatr
Arbuz
Kemping
Adrenalina
Ciepło
Jacht
Egipt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s