.RECENZJE · Wyd. Edipresse Książki

„Nowe rozdanie” K.N. Haner

fot. Michalina Foremska

Autor: K.N. Haner
Tytuł: Nowe rozdanie
Cykl: Efekt Ericka #3
Seria: Pink Book
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Liczba stron:

Oto nadszedł ten moment, gdy w ręce czytelników trafiła trzecia odsłona serii „Pink Book” wydawnictwa Edipresse. Wśród dwóch nowowydanych tytułów znalazła się książka „Nowe rozdanie” autorstwa K.N. Haner, będąca jednocześnie kolejnym tonem historii Erica oraz Megan. Recenzję pierwszej części – „Dziedziczka” znajdziecie TUTAJ, drugiej – „Wyższe sfery” przeczytacie TUTAJ.

Megan po wieściach przekazanych jej przez chcącego ją chronić ojca traci przytomność i budzi się w szpitalu. Lekarze podczas rutynowych badań odkrywają krwiaka mózgu zagrażającego jej zdrowiu i życiu.  Szokującą dla wszystkich informacją jest to, iż jest to rezultat dawniejszego urazu. Szybka operacja ratuje jednak życie dziewczyny, powodując jednocześnie częściowy zanik pamięci, w wyniku którego Meg nie pamięta kilku ostatnich dni przed omdleniem. Czuje jednak, że ojciec ukrywa przed nią coś ważnego…

Po raz kolejny otrzymaliśmy powieść, którą można przeczytać do popołudniowej kawy, bądź też w czasie dwóch godzin na plaży. Dobrze, że powstają książki w takim formacie, zwłaszcza dla osób, które szukają przyjemnej, lekkiej lektury, która nie będzie przeciągać się na kilka kolejnych dni.

Bohaterowie nakreśleni już w pierwszej części kontynuują swoją wędrówkę przez kolejne odsłony tej historii, konsekwentnie dążąc do finału zaplanowanego przez pisarkę. Niestety, ja odczuwam po części żal, że nie rozwijają się jako postacie, przejawiając podobne zachowania i tendencje jak na samym początku. Nadal momentami drażni mnie Megan, jej podejście do skromności i chęci odseparowania się od bogactwa, ale też niezdecydowanie względem życiowych wyborów.

Jak pisałam już przy poprzednich recenzjach tej serii, autorce pod względem stylu nie mam nic do zarzucenia. Jest prosty, całkiem przyjemny, pozbawiony przesadnie skomplikowanego słownictwa, które może stanowić zaporę dla czytelników poszukujących niezobowiązującej rozrywki po ciężkim dniu. Akcja jest dosyć przewidywalna i nieśpieszna, ale należy pamiętać, że jest to wyznacznikiem tego typu romansów.

Podsumowując: Kolejna część opowieści o tym, że piękni i bogaci też mogą mieć problemy, a pieniądze nie zawsze dają szczęście. Jeśli znacie poprzednie części i polubiliście postacie stworzone przez K.N. Haner, to z pewnością miło spędzicie czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s