.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„George i błękitny księżyc” Lucy Hawking, Stephen Hawking

fot. Kasia Krasoń

Autor: Lucy Hawking, Stephen Hawking
Tytuł:George i błękitny księżyc
Tytuł oryginalny: George and the Blue Moon
Cykl: George i kosmos #5
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron:386

Książki Stephena i Lucy Hawking są pewnego rodzaju już fenomenem. Młodzi czytelnicy uwielbiają je i z wielką niecierpliwością oczekują premiery kolejnych części. Postanowiłam sprawdzić, czy i mi, osobie, która pokochała literaturę dziecięcą, spodoba się ta seria. Jak wypadło moje pierwsze spotkanie z George’em?

„George i błękitny księżyc” to już 5 część serii zatytułowanej George i kosmos. Nasz główny bohater oraz jego przyjaciółka Annie, zostają włączeni do programu dla astronautów. Celem tegoż przedsięwzięcia jest przygotowanie bohaterów do podróży na Marsa, czerwoną planetę. Jednak sprawy nie mogą mieć prostego przebiegu i lekko się komplikują. George i Annie dowiadują się, że ktoś zagraża im, ale również ich bliskim. Czy młodym bohaterom uda się pokonać niebezpieczeństwo?

W tej książce został poruszony niezwykle ważny i współczesny problem, a mianowicie cyberprzemoc. To dosyć nowe  wyzwanie. Dla nas, jako rodziców i opiekunów, ale także dzieci. W niezwykle ciekawy sposób jest ten problem poruszony w powieści Hawkingów. Tak, że skupi uwagę dorosłego i uczuli młodszego czytelnika na to, co się dzieje w sieci.

Jeżeli każda część jest tak ciekawie napisana, to już wiem, jaką serię będę kompletować mojemu synkowi. „George i błękitny księżyc” to nie tylko intrygująca fabuła, pełna przygód i zwrotów akcji, które zapierają dech w piersiach, ale także ogrom faktów i ciekawostek. Nie tylko o naszej planecie, ale także i o wszechświecie. Są książki, które rozpalają w naszych pociechach miłość do nauki, do zdobywania i poszerzania wiedzy; takie opowieści, które pokazują, że nauka może być piękna. Do takiej kategorii zalicza się „George i błękitny księżyc”. To opowieść niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Jeżeli Wasze dzieci uwielbiają to, że w książce dużo się dzieje, to przy lekturze tej będą niesamowicie zadowoleni. Nie ma tutaj miejsca na wzięcie oddechu ani na odrobinę nudy – wydarzenia, a wraz z nimi i bohaterowie – pędzą do przodu, przeżywając niesamowite przygody. Kolejne strony pochłaniałam z coraz większą ciekawością, aż w końcu nie mogłam oderwać się do tej historii. Napisana w sposób przejrzysty i niezwykle intrygujący. Połączenie ciekawostek z wartką akcją i fajnymi bohaterami dało czytelnikom książkę niezwykłą i taką, o której nie sposób zapomnieć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s