.RECENZJE · Wyd. eSPe

„Wybuchy złości u dzieci. Poradnik przetrwania dla rodziców” Rebecca Schrag-Hershberg

fot. Kasia Krasoń

Autor: Rebecca Schrag-Hershberg
Tytuł: „Wybuchy złości u dzieci. Poradnik przetrwania dla rodziców”
Wydawnictwo: eSPe
Liczba stron: 330

Każdy rodzic miał chociaż raz w swojej karierze styczność z atakami złości u swoich dzieci. Chociaż z każdej strony docierają do nas dobre rady i sposoby, jak wyjść z tej sytuacji bez szwanku, to w momencie, kiedy nasza pociecha krzyczy, kolejne metody z listy nie przynoszą upragnionego skutku, a my robimy się coraz bardziej sfrustrowani to… Cóż, dopowiedzcie sobie sami, jak to wszystko może się skończyć. Wiadomo wszak, że spokojny rodzic to spokojne dziecko i analogiczne – jeżeli jesteśmy rozzłoszczeni, nasze maluchy też będą.

„Przydałaby się jakaś książka, w której byłyby zebrane wszystkie metody, takie kompendium wiedzy” – pewnie nie raz tak pomyśleliście. W dzisiejszych czasach rynek wydawniczy zalewają poradniki, ale nie wszystkie mają w sobie dobrą wiedzę. Osławiony poradnik pewnej pisarki, chociaż wciąż wznawiany, zbiera cęgi od rodziców, bo metody, które są w nim zawarte, tylko krzywdzą dzieci. Ja miałam to szczęście, że od początku omijałam tę książkę szerokim łukiem.

Wróćmy jednak do wybuchów złości u dzieci. Jak sobie z nimi radzić? Dlaczego dzieci tak nerwowo reagują na niepowodzenia czy zwykłe słowo „nie”? Czy istnieje jakaś sprawdzona metoda, która zadziała w każdym przypadku?

Na te oraz tysiąc innych pytań, które przewinęły wam się w głowie, znajdziecie odpowiedź w książce Rebeki Schrag-Hershberg „Wybuchy złości u dzieci. Podręcznik przetrwania dla rodziców”.

Autorka w swoim poradniku bardzo przystępnie tłumaczy i objaśnia, dlaczego nasze dzieci przejawiają ataki złości – rodzice dokładnie poznają tzw. wyzwalacze. Pani Scharg-Hershberg zaznaczyła, kiedy opiekunowie powinni zacząć się martwić, przedstawiając czytelnikom czerwone flagi. Możecie być w lekkim szoku w czasie lektury, bo autorka zaznacza, jakie zachowania rodziców wzmagają histerię u dzieci. Nie zabrakło w poradniku przykładów „z życia wziętych” – pani doktor niejednokrotnie przytacza realne sytuacje, w których rodzice nie mogli sobie poradzić. Kiedy już poznamy wszystkie czynniki zapalające, dowiemy się, jakie są sposoby radzenia sobie z atakami agresji i złości. Nie ma jednej, sprawdzonej metody, która zadziała na każde dziecko. Sami musimy sprawdzić wiele sposób, przepracować je z dziećmi i wybrać drogę, która najlepiej będzie się sprawdzać.

„Wybuchy złości u dzieci. Poradnik przetrwania dla rodziców” to książka, którą czyta się ekspresowo – chociaż dotyka ważnych tematów, napisana jest tak, że czyta się ją naraz, chłonąć wiedzę przekazywaną przez autorkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s