.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Ktoś mnie pokochał” Julia Quinn

fot. Monika Arora

Autor: Julia Quinn
Tytuł: Ktoś mnie pokochał
Cykl: Bridgertonowie #2
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 480

Nie ma nic lepszego, niż dobrze napisany romans historyczny, dlatego ucieszyła mnie wiadomość, że wydawnictwo Zysk zdecydowało się tak szybko wydać drugi tom serii “Bridgertonowie” napisanej przez Julię Quinn, a zatytułowany „Ktoś mnie pokochał”. Pierwsza część “Mój książę” (recenzję znajdziecie TUTAJ) skradła moje serce I bałam się, że przyjdzie mi długo czekać na historię miłosną brata Daphne.

Okładka jest cudowna i przyznam szczerze, że podoba mi się dużo bardziej niż pierwszego tomu. Widzimy na niej zbliżenie na klatkę piersiową mężczyzny w ubraniu z dziewiętnastego wieku, trzymającego w dłoni laskę. Przez to niedopowiedzenie, podkreślające jednocześnie elegancję oraz dystynkcję moja wyobraźnia po prostu eksplodowała.

Anthony Bridgerton, wicehrabia i głowa rodziny niepodziewanie dla wszystkich (ku radości swojej matki) postanawia się ożenić. Oczywiście starannie wybiera kandydatkę, która jego zdaniem godna jest zostać wicehrabiną. Niestety, Kate – siostra owej panny, zdecydowanie się temu sprzeciwia, a zdaje się mieć duży wpływ na swoją najbliższą krewną. Dodatkowo starsza z panien Sheffield jest sarkastyczna, wścibska, a przy tym niesamowicie inteligentna. Dlaczego, zamiast cieszyć się planami małżeńskimi Edwiny, stara się nie dopuścić do zaręczyn? Powód jest tylko jeden – dziewczyna nie wierzy, że Rozpustnik (pisany dużą literą, co ma duże znaczenie, sami się przekonacie dlaczego), nawet ten nawrócony nie ma szans stać się dobrym mężem! A jej na szczęściu młodszej siostry zależy bardziej niż na czymkolwiek innym. Kto więc wygra ten pojedynek i dlaczego nagle to Kate, a nie Edwina zaczyna pojawiać się w erotycznych snach Anthonego? Przekonajcie się sami!

Julia Queen po raz kolejny stworzyła doskonałą opowieść o miłości, ale też ludzkich słabościach. Pisząc lekko, inteligentnie i z dowcipem, zabiera swoje czytelniczki w podróż w czasie. Niejako spełnia ich marzenie o pięknych sukniach, wystawnych balach i niewinnych flirtach, skrywających gorący płomień namiętności.

Bohaterowie, którzy już w pierwszym tomie byli doskonale przemyślani i napisani, zyskują jeszcze większą głębię, ukazując swoje mocne, ale też również słabe strony. Przyznam szczerze, że bardzo się cieszę, iż będę miała okazję spotkać się z nimi jeszcze sześć razy. Dodatkowym plusem jest to, że autorka nie pominęła Simona i Daphne (bohaterów pierwszego tomu) dając im niewielką, ale moim zdaniem ważną rolę w drugiej części.

Dużym plusem tej powieści, ale też serii, jest doskonała znajomość realiów epoki oraz to, że nie jest ona płytką opowieścią o miłości. Zawiera w sobie cały wachlarz emocji, od miłości, aż po poczucie odrzucenia oraz bycia tą gorszą czy brzydszą. Pokazuje blaski miłości, ale też mroki śmierci, z którą do czynienia na jakimś etapie swojego życia ma przecież każdy z nas.

Podsumowując: wspaniały i mądry romans historyczny, którego lektura z pewnością dostarczy wam wielu niezapomnianych przeżyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s