.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Niegrzeczny rockman” Kristen Callihan

fot. Monika Arora

Autor: Kristen Callihan
Tytuł: Niegrzeczny rockman
Cykl: VIP #3
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 512
Premiera: 13.01.2021

W chwili, kiedy w moje dłonie trafiła książka “Niegrzeczny rockman” autorstwa Kristen Callihan, będąca trzecim tomem serii “VIP”, wszystko inne przestało się liczyć. Niemal natychmiast przystąpiłam do lektury, zapominając nawet o obiedzie.

Przy poprzednich recenzjach (Niegrzeczny Idol – TUTAJ oraz Niegrzeczny Manager – TUTAJ) rozpływałam się już na temat pięknych, prostych, praktycznie czarno-białych okładek z przystojnymi, ale ubranymi mężczyznami! Cóż, przy trzeciej części ten trend został utrzymany, chociaż przyznam – osobiście wyobrażałam sobie Jaxa nieco inaczej.

Przejdźmy jednak do treści – tym razem mamy okazję poznać perspektywę oraz historię miłosną Johna Blackwooda. Tylko, kto by uwierzył, że taka megagwiazda rocka jak on, robi zakupy w zwykłym spożywczaku i w dodatku gotowy jest stoczyć walkę o ostatnie opakowanie miętowych lodów z kawałkami czekolady? Na pewno nie przewidziała tego Stella Grey, która całuje nieznajomego przystojniaka tylko po to, by zagarnąć dla siebie wspomniany deser. Oboje pewnie zapomnieliby o zdarzeniu w sklepie, gdyby przeznaczenie (oczywiście w postaci autorki) nie postanowiło, że powinni nagle stać się sąsiadami. Czy zdołają sobie zaufać? Przecież zarówno on, jak i ona skrywają w swojej przeszłości demony, które skutecznie mogą stanąć na drodze do ich szczęścia.

Styl Kristen można określić jako lekki i przyjemny. Moje oczy dosłownie “połykały” kolejne linijki tekstu, nie mogąc się doczekać następnych scen. Trochę zabrakło mi atmosfery koncertów, znanej z poprzednich części, ale “prywatne” występy Jaxa doskonale to rekompensowały. W książce wiele jest sytuacji komicznych, przyjemnego sarkazmu i moich ulubieńców z poprzednich książek. Wszystkie postacie są tak doskonale napisane, że można by było stworzyć jeszcze kilka części tej doskonałej serii. I faktycznie autorka niemal dwa lata temu zapowiedziała kolejny tom – a jego główną bohaterką miała stać się Brenna, niestety książka nadal nie pojawiła się na rynku amerykańskim, mam jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

Ta powieść jest jednak ważna z nieco innego powodu. Oczywiście, znajdziecie tu miłość, ekscytujące sceny erotyczne i cudowną przyjacielską atmosferę, ale też zyskacie wgląd w duszę człowieka borykającego się z chorobą zjadającą jego duszę. Jeśli czytaliście poprzednie tomy serii, zdajecie sobie sprawę, że Jax cierpi z powodu depresji i ma za sobą, na szczęście nieudaną, próbę samobójczą. W tej książce czytelnicy otrzymują szansę poznania myśli i uczuć osoby cierpiącej na tę niewidoczną dla innych chorobę, o której nadal mówi się zbyt mało, jednocześnie nie traktując zbyt poważnie. Autorka sama borykała się z tą przypadłością i korzystając z własnych doświadczeń, pokazała tę mroczną stronę duszy, która potrafi zdławić szczęście, a także odpychać miłość dawaną przez najbliższe osoby.

Podsumowując: pełna emocji książka, która opowiada, że nawet będąc na szczycie, można cierpieć z powodu samotności, a przypadkowe spotkanie może stać się powodem do spełnienia marzeń o szczęściu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s