.WYWIAD

Autorski Cykl Wakacyjny: Paulina Kowalczyk

Paulina Kowalczyk debiutowała w czerwcu 2020 powieścią Kawa o zapachu lawendy. Owa książka to jeden z lepszych debiutów pierwszego półrocza br., jaki miałam okazję przeczytać, a który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom powieści obyczajowych.
Autorkę możecie śledzić w jej social mediach: Instagramie i fanpage’u.

Zachęcam do bliższego poznania Pauliny Kowalczyk, oddając się lekturze poniższego miniwywiadu. 🙂

1. Góry, jeziora, a może morze? Która z tych destynacji jest Pani najbliższa?
Lubię jeziora. Często wracam na Mazury. To doskonałe miejsce, żeby się wyciszyć, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i odświeżyć umysł. Można tam znaleźć jeszcze sporo odludnych zakątków, pozwalających w pełni cieszyć się przyrodą. Już nie mogę się doczekać, jak znów pojadę nad jezioro i będę mogła delektować się szumem trzciny i widokiem ukochanych bocianów spacerujących po łąkach.

2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?
Na mapie moich podróży jest wiele miejsc, ponieważ jestem podróżniczą duszą. Marzę o wyjeździe do Toskanii, w obraz której wkomponowują się winnice i małe miejscowości ze średniowieczną architekturą. Taką Toskanię pamiętam z filmów. Jest to bardzo malowniczy region. Podróż do Toskanii chciałabym połączyć z wizytą w Cinque Terre. Urzekły mnie zdjęcia z tego regionu, w którym  kolorowe wioski rybackie położone są u stóp klifowych wybrzeży. Chciałabym ponownie odwiedzić Grecję wyspową. Kocham Greków za ich gościnność, a wysp do odwiedzenia jest na mojej mapie jeszcze sporo. Interesuje mnie też Chorwacja, jej piękne parki narodowe i kamienne domy kryte czerwoną dachówką, które pięknie prezentują się na tle morza. Z dalszych kierunków myślę o wschodzie  – Tajlandia, może Sri Lanka lub Wietnam?

3. Jakie 3 książki zabrałaby Pani ze sobą na wakacje?
Moje dwutygodniowe wakacje będą podzielone na czas spędzony z rodziną i czas dla mnie samej. W planach wakacyjnych mam książkę pt.”Lawendowy pokój” Niny George o księgarzu, który umiejętnie dobiera lekturę do problemów, z jakimi przychodzi do niego czytelnik. Nie potrafi jednak pomóc samemu sobie. Mam także ochotę na zbiór opowiadań różnych autorów pt. „Mazurskie lato”. Przebywając na Mazurach za pewne uda mi się wczuć w klimat tej książki.

4. A jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na letnie miesiące? (nie można podać książki swojego autorstwa)?
Wakacje są czasem relaksu i oderwania się od codzienności, dlatego polecałabym lekką lekturę w wakacyjnym klimacie. Trzy tomiki „Szukaj mnie wśród lawendy” Agnieszki Lingas – Łoniewskiej to miłosne historie, które przeniosą czytelników na chorwackie wybrzeże. Zawsze i wszędzie polecam też moją ukochaną książkę „Dziwne losy Jane Eyre” Charlotte Bronte, starą, dobrą angielską literaturę.

5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć ze sobą? (max. 5 rzeczy)
Notatnik i długopis do spisywania pomysłów na kolejne książki i ich wątki
Dobrą książkę
Psa towarzysza
Kawę i czekoladę 🙂

6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?
Lubię różnorodność. Dla mnie najlepszy wypoczynek to połączenie obu tych form.

7. Z bohaterami której powieści chciałaby Pani spędzić wakacje?
Gdybym mogła cofnąć się w czasie chętnie spędziłabym wakacje z Jane Eyre, od której z chęcią wzięłabym kilka lekcji dyplomatycznego i stanowczego wyrażania swojego zdania.

S
kojarzenia letnio-wakacyjne do:

Woda
Atmosfera
Kajak
Aparat
Cisza
Jezioro
Entuzjazm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s