.RECENZJE · Wyd. Axis Mundi

„Gwieździsta noc” Iwona Wilmowska

Autor: Iwona Wilmowska
Tytuł: Gwieździsta noc
Cykl: Prywatne śledztwo Agaty Brok #2
Wydawnictwo: Axis Mundi
Liczba stron: 258

Agata Brok znów staje w obliczu zagadki, tym razem dotyczącej rodziny jej chłopaka, Kermita. Lidka, która miała właśnie zacząć pracę w tej samej firmie co Agata, ginie pod kołami samochodu. Szybko okazuje się, że nie był to zwykły wypadek: kierowca, zanim w nią wjechał, przyhamował, zupełnie, jakby chciał się upewnić, że przejedzie właściwą osobę…Co takiego stało się ćwierć wieku temu?Jakie tajemnice skrywa rodzina Kermita? Czy tamte wydarzenia mają związek ze śmiercią Lidki? Jak Agata poradzi sobie z rozwiązaniem tej zagadki oraz z tornadem zmian, które wywrócą jej życie do góry nogami? A także: czy związek Agaty i Kermita ma szansę na przetrwanie?

Gwieździsta noc Iwony Wilmowskiej to kolejna powieść, przy której wyborze decydującym argumentem była okładka. Bo prostota najczęściej jest kluczem do najlepszych rozwiązań. A okładki z tej serii takie są. Niby niepozorne, ale jednak zwracają na siebie uwagę.

Co do treści… Autorka zaintrygowała mnie już na „dzień dobry”, rzucając na głęboką wodę wstępem, który jest punktem startowym całej intrygi. Przyznaję, że moje brwi poszybowały w górę, a głowa lekko skinęła w wyrazie uznania, a dalej? Dalej z ciekawością przedzierałam się przez plątaninę kryminału i obyczajówki.

Z przyjemnością przewracałam kolejne strony, odkrywając coraz to ciekawsze smaczki, jakie serwuje Iwona Wilmowska w Gwieździstej nocy. Lektura okazała się szybką rozrywką, która poza odrobiną dreszczyku i przyjemnego mrowienia w palcach, wywoływała uśmiech na mojej twarzy. Bo elementy kryminału mają w sobie coś z prawdziwej powieści detektywistycznej połączonej z nutką sensacji, inne zaś są świetnie skrojoną powieścią obyczajową z drobnymi ciągotami romantycznymi. I takie połączenie w tym przypadku się sprawdziło, bo póki nie pozna się zakończenia, ciężko oderwać się od książki.

Iwona Wilmowska ma lekkie pióro, co ma niebagatelny wpływ na przyjemność z czytania. Autorka posługuje się plastycznym językiem, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko można przenieść się do realiów przez nią opisywanych i być niemal naocznym świadkiem poczynań głównej bohaterki i jej partnera.

Sami bohaterowie są po prostu uroczy – to słowo idealni ich opisuje. Wzbudzają taki ogrom sympatii, że nie ma takiej możliwości, by przeszło komukolwiek przez myśl coś odwrotnego. Agata Brok jest osobą wyrazistą, pełną pasji i zapału, a do tego jest niesamowicie serdeczna i ciepła. Kermit – już sam jego przydomek rozczula – ale on jako on również. Taki mężczyzna do rany przyłóż. Uczuciowy, miły, serdeczny i zabawny… I potrafi zdobywać informacje… Razem tworzą współczesną wersję Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.

Jeśli więc lubicie lekkie kryminały z domieszką powieści obyczajowej i humory to Gwieździsta noc jest lekturą dla Was. Spędzicie z tą powieścią i jej bohaterami przyjemne kilka godzin i zapragniecie więcej.

Egzemplarz: Axis Mundi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s