.RECENZJE · Inne wydawnictwa

„Dhruv” Nina Nirali

Autor: Nina Nirali
Tytuł: Dhruv
Wydawnictwo: E-Bookowo
Liczba stron: 86

Od dawna jestem fanką twórczości Niny Nirali, dlatego, gdy tylko zyskałam tę szansę, sięgnęłam po jej kolejną historię “Dhruv”. No dobrze przyznam się, jeśli tylko nikomu nie zdradzicie tej tajemnicy – gdy tylko ebook trafił w moje ręce, od razu przystąpiłam do lektury!

Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce – tu okładka przyciąga wzrok odbiorcy, wręcz hipnotyzuje, obiecując sensacyjną opowieść. Mężczyzna, którego oblicze ujawnia, że nie z jednego pieca chleb jadał, oraz pistolet w jego dłoni nie pozostawiają wątpliwości, że tytułowy Dhruv będzie  człowiekiem zdecydowanym, żyjącym na krawędzi.

Do powiedzenia przytoczonego w poprzednim akapicie dołączyłabym jeszcze jedno: Nie ocenia się książki po jej objętości! Pomimo że jest to relatywnie krótka historia, to autorce udało się zawrzeć w niej nieoczekiwane zwroty akcji. Dodatkowo Nina Nirali stworzyła bohaterów, którzy zdają się całkiem realni! Mają przeszłość, która wpływa na ich myśli, wybory oraz charakter. Pokonują swoje słabości, uczą się kontrolować swoje obawy. 

Tytułowy Dhruv to agent indyjskich tajnych służb specjalnych, przez wielu zwanym “Czyścicielem” lub “Posłańcem śmierci” co chyba najlepiej charakteryzuje go jako człowieka. Na skutek ogromnego zbiegu okoliczności mężczyzna budzi się pewnego dnia w mieszkaniu obcej kobiety, która się nim  w międzyczasie zaopiekowała. Różni ich absolutnie wszystko: język, religia, styl życia, oczekiwania, marzenia, a jednak znajdzie się też coś, co ich połączy!

Podsumowując: jeśli szukacie emocjonującej lektury z posmakiem sensacji, ale też nutką miłości to „Dhruv” Niny Nirali powinien być waszym pierwszym wyborem! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s