.RECENZJE · Wyd. Poradnia K

„Podróż nieślubna” Christina Lauren

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Podróż nieślubna
Tytuł oryginału: The Unhoneymooners
Wydawnictwo: Poradnia K
Liczba stron: 336

Olive Torres jest już przyzwyczajona do swojego pecha: ma go przez całe życie. Jej siostra-bliźniaczka natomiast to wieczna farciara, której wszystko się udaje. Ale do czasu – jej wesele staje się koszmarem przez zatrucie pokarmowe. Jedyni goście niedotknięci tym nieszczęściem to Olive i Ethan, drużba i brat pana młodego, którego Olive nie może znieść. Ale kiedy okazuje się, że ze względu na niedyspozycję nowożeńców do wzięcia jest podróż poślubna na Hawajach, oboje decydują się udawać zakochanych…

Duet, jaki skrywa się pod pseudonimem Christina Lauren, było dane mi poznać już jakiś czas temu, wiedziałam więc, czego mogę się mniej więcej spodziewać po tej książce. I sam tytuł brzmiał tak szalenie ciekawie, że nie mogłam nie zechcieć poznać tego, co skrywa się na kartach tej książki. A okładka po prostu idealnie wpisuje się w letnie klimaty.

Jednak żeby nie było tak cukierkowo i różowo, od razu zaznaczam, że po przeczytaniu trzech pierwszych rozdziałów zwątpiłam. Za cholerę nie mogłam się wgryźć w tę historię i zaczęłam się obawiać, że tym razem sprawdzone „nazwisko”, doprowadzi mnie co najwyżej na skraj rozpaczy, a nim to, z pewnością trafi mnie coś na kształt szewskiej pasji. Niemniej ze stoickim spokojem wertowałam kolejne strony i nie wiedzieć kiedy minęłam połowę Podróżny nieślubnej, a potem… potem z coraz większą niecierpliwością oczekiwałam tego, co wydarzy się za chwilę… i tak bez ustanku, póki nie przeczytałam Epilogu i ze smutkiem musiałam pożegnać się nie tylko z książką, ale przede wszystkim bohaterami.

Tak, Podróż nieślubna rozkręcała się może i ciut za wolno, ale miało to swój urok, szczególnie gdy rozpoczęła się „właściwa” historia uprzedzona, no cóż, mało ciekawym dla mnie wstępem. Muszę oddać autorkom to, że humor mają niezaprzeczalnie genialny. Co rusz, w którymś momencie parskałam śmiechem lub wywracałam oczami, tak dobrze się bawiłam. Te słodkie przekomarzanki między parą głównych bohaterów rozmiękczyły me oporne serce na takie wdzięki literackie.

Oczywiście poza aspektem miłosnym, jak przystało na powieść wakacyjną w iście hawajski wydaniu, mamy też trochę komplikacji życiowych – no właściwie całkiem sporo, jak na jedną bohaterkę i jej rodzinę, ale dzięki temu nie ma się przesytu słodyczą, która bywa zabójcza. Autorki świetnie zbilansowały fabułę, przez co naprawdę nie sposób się nudzić.

Dialogi są po prostu obłędne. A ładunek emocjonalny, jaki jest im przypisany czuć wszędzie. I najlepsze jest to, że w trakcie lektury niemalże słyszy się kłótnie i rozmowy bohaterów, ich podniesione lub ciche głosy i czuje targające nimi emocje wraz z wizualizacją mimik ich twarzy i gestykulacji, która niewątpliwie przy takich temperamentach musi być.
Opisami autorki odmalowały rajski obrazek Hawajów i nieco mniej radosny obraz szarej rzeczywistości. I o ile te wakacyjne zapierają dech w piersiach, to te „normalne” chwytają za serce swoim realizmem.

Sami bohaterowie to temperamentne jednostki. Nie da się ich nie lubić. No może poza Dane’em, który bez dwóch zdań jest czarnym charakterem całej powieści. Pozostali wzbudzają taki ogrom pozytywnych wibracji i sympatii, że nic tylko ich przytulać. Najlepiej hurtowo o ile sięgną ręce.

Tak więc Podróż nieślubna to idealna lektura na lato, od której właściwie nie będziecie mogli się oderwać. Bo wiecie, hawajskie krajobrazy i atrakcje, jakie odkryjecie w trakcie czytania, są warte każdej minuty. I pomysł autorek na tę szaloną historię również. Gorąco polecam!

Egzemplarz: Poradnia K.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s