.RECENZJE · Wyd. Debit

„Odjazd!” Margit Auer

Autor: Margit Auer
Tytuł: Odjazd!
Tytuł oryginału: Die Schule der magischen Tiere: Abgefahren!
Cykl: Szkoła magicznych zwierząt #4
Ilustracje: Nina Dulleck
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 224

Wielka afera! Ida i Benni przyłapali Silasa na czymś naprawdę obrzydliwym. Gdyby to była zwyczajna szkoła, chłopiec pewnie wyleciałby z hukiem, ale przecież to szkoła magicznych zwierząt! Silas dostaje na próbę wymarzonego przyjaciela. To nagroda czy kara? I czy zabranie go na zieloną szkołę okaże się dobrym pomysłem?

Gdy tylko egzemplarz Odjazdu! trafił w moje ręce, od razu zabrałam się za studiowanie jego treści, by przeżyć kolejną niezapomnianą przygodę i znów poczuć się jak dziecko odkrywające magię literatury. Tym razem bawiłam się równie dobrze, a właściwie lepiej niż w czasie czytania poprzednich części, bo z każdy kolejny tytuł to jeszcze większa frajda! I dowód na to, że wyobraźnia Margit Auer nie zna granic.

Cykl Szkoła magicznych zwierząt nie tylko zapewnia kilka sympatycznych godzin z rezolutnymi bohaterami, którym nie brak pomysłów na mniejsze i większe psoty, ale także pokazuje, jak istotna w życiu jest przyjaźń i możliwość powierzania swoich sekretów, radości i smutków komuś zaufanemu. To także nie lada gratka dla miłośników zwierząt i potwierdzenie tezy, iż najlepszym przyjacielem może być zwierzę (niekoniecznie pies), choć w rzeczywistości prawdopodobieństwo posiadania gadającego futrzanego, pierzastego, czy łuskowatego milusińskiego jest bliskie zeru, niemniej czymże jest wyobraźnia?

Margit Auer na przykładzie uczniów panny Cornfield ukazuje różnorodność charakterów członków klasy, ale i problemów, z jakimi mierzą się zarówno oni, jak i, na co dzień, czytelnicy (niezależnie od wieku). Tym razem autorka skupia się na odpowiedzialności i ponoszeniu konsekwencji swojego zachowania.

Jak zawsze nie brakuje w książkach Margit Auer plastycznego języka, którym odmalowuje przed czytelnikami barwne obrazy. Odjazd! jest historią dynamiczną, w której co rusz coś się dzieje. Czasami napięcie przyprawia o szybsze bicie serduszka, innym razem nie sposób nie parsknąć śmiechem.

Jedno jest jednak pewnie – Szkoła magicznych zwierząt to jedna z najfajniejszych serii, jaka ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Nie tylko dostarcza ogromu rozrywki i pokazuje, że czytanie to świetna forma rozrywki, ale także, a może przede wszystkim, serwuje lekcje, z których dzieci (i nie tylko) wynieść mogą lekcje, które zaowocują w przyszłości.

Gorąco polecam (wszystkie dotychczasowe tomy)!

Egzemplarz: Debit

Szkoła magicznych zwierząt:
Szkoła magicznych zwierząt| Tajemnica szkolnego podwórka | W ciemności | Odjazd!

Jedna myśl na temat “„Odjazd!” Margit Auer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s