.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Zapomnij o nim” Małgorzata Garkowska

Autor: Małgorzata Garkowska
Tytuł: Zapomnij o nim
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 304

Miłość wszystko wybacza, ale czy na pewno?Artur jest człowiekiem poukładanym i solidnym. Narzeczona, praca, mieszkanie. I konkretne plany na przyszłość. Wciąż jednak – sam nie wie dlaczego – wraca myślami do nieznajomej ze sklepu, której próbował pomóc.Anna myślała, że ma wszystko. Spokojna praca w rodzinnej firmie, przygotowania do ślubu, dziecko w drodze. Jedno wydarzenie wszystko zmienia. Zostaje sama z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.Ewelina zjawia się w Zamościu z jedną walizką w ręce. I jednym celem: chce odnaleźć mężczyznę, w którym się zakochała. I który jest ojcem jej dziecka. Sama, bez pracy, próbuje sobie radzić w nowej rzeczywistości.Trzy osoby w przełomowym momencie życia. Co się wydarzy, gdy ich ścieżki się przetną? Czy uda im się wykorzystać swoją szansę? I czy miłość będzie miała też jasną stronę?

Gdy tylko w zapowiedziach pojawia się kolejna powieść Małgorzaty Garkowskiej, wiem, że muszę ją przeczytać, bo jako jedna z niewielu autorek, które czytuję, za każdym razem pozytywnie mnie zaskakuje. A od jej książek po prostu nie mogę się oderwać.
Zapomnij o nim to piąta powieść autorki, którą miałam przyjemność przeczytać i szósta w jej dorobku.

Powieść ta wciąga w wir wydarzeń od pierwszej strony, a napięcie, jakie swobodnie buduje Małgorzata Garkowska nie pozwala oderwać się od książki choćby na chwilę. W trakcie lektury czułam się, jakbym siedziała na przysłowiowych szpilkach, niecierpliwie przewracawszy kolejne strony, by jak najszybciej poznać zakończenie historii trojga bohaterów, które z jednej strony odrobinę zaskakuje, z drugiej wydaje się całkowicie oczywiste. Tym bardziej że na początku i na końcu pada śnieg… 😉 Jednak niech Was to nie zmyli, daleko tej historii do klasycznej świątecznej powieści…

Chociaż dla mnie nadal numerem jeden jest Życie w spadku, to i Zapomnij o nim może pochwalić się świetnie skrojoną fabułą. Pomimo iż wątki, jakie serwuje swoim czytelnikom autorka, nie mogą być uznane za lekkie, czy cukierkowe, to sposób, w jaki Małgorzata Garkowska je kreśli i łączy, wydają się mniej negatywne i mniej przytłaczające w odbiorze. Proza życia, jaką stworzyła autorka dla swoich bohaterów, pokazuje, że życie bywa mocno nieprzewidywalne i hurtowo potrafi człowieka niszczyć. Jednak jak mawiają, po każdej burzy wychodzi słońce… ale czy aby na pewno?

Autorka kolejny raz zachwyca lekkim piórem i doborem poruszanych tematów. Nie boi się serwować czytelnikom mocnych wrażeń i emocji, które czuć na każdej stronie. Jednocześnie, niby mimochodem, zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad tym, jak my zachowalibyśmy się w sytuacji bohaterów Zapomnij o nim. Czy targałyby nami takie same uczucia i emocje, a może potrafilibyśmy podejść do tego inaczej?
Małgorzata Garkowska operuje niesamowicie plastycznym językiem. Opisami odmalowuje obrazy, które momentalnie pojawiają się w czytelniczej głowie. A dialogi wydają się żywcem wyjęte z życia.

Bohaterowie wykreowani przez Małgorzatę Garkowską niezmiennie zachwycają swoją naturalnością i realnością. Być może pewne opisywane przez autorkę mogą wydawać się mimo to nieco abstrakcyjne, mało prawdopodobne, ale… życie bywa tak nieprzewidywalne, tak niesztamowe, że przecież wszystko może się wydarzyć i niekoniecznie musi to być książka o czarownicach i jednorożcach.

Jeśli jesteście fanami pióra Małgorzaty Garkowskiej to lektura Zapomnij o nim jest lekturą obowiązkową! Ci, którzy nie mieli okazji przeczytać poprzednich powieści autorki, a szukają książek, których historie mogłyby wydarzyć się naprawdę i liczą na duuuuużo emocji… Sięgajcie śmiało… Nie zawiedziecie się!

Polecam!

Egzemplarz: Zysk i S-ka

2 myśli na temat “„Zapomnij o nim” Małgorzata Garkowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s