.RECENZJE · Wyd. Dragon

„Odkąd cię poznałam” Iwona Sobolewska \Patronat/

Autor: Iwona Sobolewska
Tytuł: Odkąd cię poznałam
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 320

Blanka jest trochę inna niż większość dziewczyn. Bolesna przeszłość sprawiła, że wybudowała wokół siebie mur. Nikogo nie dopuszcza zbyt blisko. Dzięki temu nikt nie może jej zranić. Kiedy poznaje Piotrka, wydaje się, że mogłaby wreszcie otworzyć przed kimś serce. Ale co z tego, skoro on spotyka się z jej przyjaciółką? I jest jeszcze Aleks, zamknięty w sobie, nieprzyjemny chłopak, który nigdy nie miał dla niej jednego dobrego słowa. A jednak wciąż jest gdzieś w pobliżu. Blanka czuje, że pod tą twardą skorupą może się kryć ktoś zupełnie inny. Ktoś taki jak ona…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego jakaś osoba w waszym otoczeniu odbiega swoim zachowaniem od reszty grupy? Dlaczego stroni od towarzystwa, niespecjalnie się udziela, a gdy tylko może znika szybciej, niż się pojawia? Czy to jej styl bycia, czy może w jej życiu zadziało się coś, co rzutowało na to, jaką osobą jest teraz?

Sięgając po Odkąd cię poznałam, byłam w stu procentach pewna, że lektura okaże się rewelacyjna. I wiedzy tej nie czerpałam tylko z zachwytów nad okładką, która urzeka romantyczną nutą, czy opisu, który intryguje tym, że niewiele zdradza… To było po prostu przeczucie…

Historia Blanki i Aleksa wciąga od pierwszej strony i do samego końca intryguje swoją złożonością i niejednoznacznością. Iwona Sobolewska stworzyła emocjonalny bieg przez płotki, który dostarcza niezapomnianych wrażeń. A napięcie, jakie zbudowała na kartach swojej powieści, ubrane w przeróżne zwroty akcji sprawiają, że od książki nie sposób się oderwać, póki nie pozna się zakończenia!

Odkąd cię poznałam to powieść młodzieżowa, ale nie do końca. Co prawda akcja jako taka dotyczy nastolatków, ale śmiało można by w ich miejsce postawić dojrzałych bohaterów, sprawiając, że historia sama w sobie jest uniwersalna. Iwona Sobolewska słowami odmalowuje obraz miłości nieprostej, jednak na tyle silnej i odważnej, by sięgać tam, gdzie nie każdy jest w stanie dosięgnąć. Autorka w piękny sposób opisuje miłość tę nastoletnią, a jednocześnie prawdziwą, rodzącą się niespodziewanie, po ciuchu, ukradkiem, dostarczającą wielu silnych i sprzecznych uczuć i emocji.

Iwona Sobolewska ma szalenie lekkie pióro, którym oczarowuje czytelnika. Pomimo tego, iż historia jej bohaterów nie należy do klasycznego, przesłodzonego romansu młodzieżowego, to pochłania całkowicie, otulając niczym puchowa, cieplutka kołderka, której objęć nie chce się opuścić choćby na sekundę.
Autorka opisami odmalowuje obrazy, które nieomal się widzi, czytając, jak gdyby lektura była kinowym seansem. Momentalnie czytelnik przenosi się w miejsca, które opisuje i wraz z bohaterami podąża tymi samymi uliczkami i ścieżkami.
Dialogi idealnie oddają wiek bohaterów tak jak słownictwo. Całość jest bardzo naturalna, tak jakby Iwona Sobolewska spisywała prawdziwe rozmowy nastolatków.

Sami bohaterowie wykreowani przez autorkę wydają się bardzo rzeczywiści. Iwona Sobolewska rozpisała naprawdę dobrze każdą z postaci, a szczególnie głównych bohaterów, serwując wiedzę na ich temat stopniowo, sprawiając, że w układance powolutku zapełniają się puste miejsca, ukazując prawdziwy obraz. I pomimo iż Aleks na pierwszy rzut oka wydaje się irytujący to z czasem i on wzbudza sympatię, tak jak pozostali. Sama Blanka pomimo młodego wieku sprawia wrażenie dużo dojrzalszej, choć biorąc pod uwagę jej doświadczenia… jest to całkiem naturalne.

Odkąd cię poznałam to powieść, która spodoba się i nastolatkom i dorosłym czytelnikom. Świetnie zbudowana fabuła, akcja, która wciąga i bohaterowie tak realistyczni, że ich historię można by uznać za prawdziwą. Iwona Sobolewska przygotowała dla Was kawałek świetnej powieści, od której nie będziecie w stanie się oderwać i niecierpliwie będziecie oczekiwać kolejnej jej powieści…

Gorąco polecam!

Egzemplarz: Dragon

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s