.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Świetnie się bawię w twoich snach” Izabela Skrzypiec-Dagnan

Autor: Izabela Skrzypiec-Dagnan
Tytuł: Świetnie się bawię w twoich snach
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 256

„Świetnie się bawię w twoich snach” autorstwa Izabeli Skrzypiec-Dagnan urzekło mnie swoją okładką. Patrząc na nią, odczuwałam zastrzyk pozytywnej energii, sympatii, wręcz radości, a jednocześnie intymności zainicjowanego pocałunku. Ciepłe barwy i prawie całkowity brak czerni sprawiły, że automatycznie, bez czytania opisu, zakwalifikowałam historię skrytą na kartach powieści jako lekką, łatwą i przyjemną. Szybko jednak przekonałam się, że pozory mogą mylić.

Jula – główna bohaterka, jest młodą kobietą, która całkowicie nie przystaje do szarej codzienności, której prym wiedzie szarość, praca i przeciętność. Częściowo oderwania od rzeczywistości w szale kreacji potrafi tworzyć obrazy oraz rękodzieło będące przejawem jej kreatywności. W momencie, kiedy czytelnicy mają okazję ją poznać, próbuję zapomnieć o miłości swojego życia. Pomimo ogromu uczuć nie potrafili ze sobą żyć, współistnieć, nie niszcząc się przy tym wzajemnie.

Krystian – człowiek poświęcony pracy i bieganiu. Można by rzec kwintesencja szarości, przeciętności, ale też poczucia obowiązku. Wydawać by się mogło, że stanowi całkowite przeciwieństwo bujającej w obłokach Juli. A jednak to on był jej ukochanym, i to on wszędzie dostrzega ślady jej dawnej obecności, doszukując się nawet jej zapachu w napotkanej przypadkowo kobiecie.

Oboje próbują ukoić smutek po rozstaniu, stłumić tęsknotę i rozpocząć nowe życie. Nawiązując nowe związki, starają się stworzyć nową wersję swojej przyszłości. Jednak czy może się to udać? Czy będą potrafili zapomnieć o uczuciach skrywanych gdzieś w głębi serc?

„Świetnie się bawię w twoich snach” jest powieścią absolutnie wyjątkowy. Jej głównym motorem napędowym są uczucia. Miłość, poszukiwanie szczęścia, tęsknota, ale też strach przed samotnością, chęć zapełnienia pustki i stworzenia namiastki normalności.

Autorka stworzyła bardzo realistyczne postacie, wobec których czytelnik nie może pozostać obojętny. Zaś uczucia bohaterów są w stanie stać się udziałem każdego, kto sięgnie po ten tytuł. Jest to studium ludzkiej osobowości, wręcz „uczuciowości”, zaserwowane w lekkiej i przystępnej formie, jednocześnie zmuszające do chwili refleksji nad kondycją własnego związku czy poziomu uczuć.

Podsumowując: jeśli poszukujecie niebanalnej historii miłosnej o zaskakującym zakończeniu, a przy tym wymagacie, aby powieść pozostawiła ślad na waszej duszy, to ten tytuł jest wprost wymarzoną dla Was propozycją.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s