.RECENZJE · Wyd. Burda Książki

„Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą” Nela

Autor: Nela
Tytuł: Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 176

Wakacje chylą się ku końcowi, pora więc pomyśleć o zbliżającym się roku szkolnym! Wrzesień za pasem, a z nim pierwszy dzwonek i kolejne dziesięć miesięcy spędzonych w szkolnej ławce. Co poza podręcznikami i przyborami powinno znaleźć się w plecaku lub torbie młodego ucznia-podróżnika? Najnowsza publikacja Neli małej reporterki!

Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą to kalendarz na zbliżający się rok szkolny, który przyda się nie tylko do notowania dat sprawdzianów i kartkówek, ale przede wszystkim do odliczania dni do następnych wakacji. Nim jednak dotrzecie do ostatniego dnia sierpnia 2020 roku, będziecie mogli zapisać kalendarz, gdyż przy każdym dniu Nela zostawiła sporo miejsca na Wasze zapiski. Jednak i to nie wszystko! Niektóre daty opiewają w dodatkowe informacje jak np. oznaczenia różnych świąt (np. Dzień Ryby, Dzień Wiatru).

A owo odliczanie spędzicie, zwiedzając świat, jak przystało na Nelę, i poznając kolejne zwierzęta. Tym razem jedne z najgroźniejszych. Dziesięć miesięcy równa się dziesięciu zwierzętom, które mogą przysporzyć nie lada problemów. Przeczytacie m.in. o czarnej mambie, ratelu miodożernym, czarnej wdowie.
Nela krótko charakteryzuje przedstawicieli wybranych zwierząt, wyjaśniając, dlaczego zasługują na miano niebezpiecznych oraz gdzie można je spotkać i czym takie spotkanie grozi.

Jak przystało na publikacje Neli i tym razem nie mogło zabraknąć zdjęć i grafik. Ta nieduża książeczka zawiera ich całą masę. Fotografie zachwycają kolorami i ich bohaterami. Żywe kolory i ciekawe ujęcia pozwalają poczuć się, jak podróżnik, który widzi je na żywo.
Szata graficzna sprawia, że Przygodnik… nadaje się zarówno dla dziewcząt jak chłopców.

Dodatkiem tym razem są naklejki, które możecie wykorzystać do uzupełniania Przygodnika… albo w każdy sposób, jaki tylko przyjdzie Wam do głowy.
Jedyne czego tu nie znajdziecie to kody QR.

Jeśli więc jesteście gotowi na nowe przygody, które z pewnością przydarzą Wam się po wakacjach na szkolnych korytarzach i w czasie wycieczek szkolnych, a dodatkowo kochacie zwierzęta… Koniecznie musicie zaopatrzyć się w Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą, a wówczas nie zapomnicie ani o żadnym ważnym dniu, ani o planie lekcji (tak, tak, jest tam miejsce i na to!), a w wolnej chwili poznacie naprawdę ciekawe ciekawostki o niezwykłych zwierzętach. 😉

Polecam każdemu młodemu Podróżnikowi!

Recenzja napisana w ramach współpracy z portalem DuzeKa.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s