.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Seksowny kłamca” Christina Lauren

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Seksowny kłamca
Cykl: Wild seasons #4
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 400

Sięgając po powieść „Seksowny kłamca” autorstwa duetu skrywającego się pod pseudonimem Christiny Lauren spodziewałam się kolejnej lekkiej, łatwej i być może przyjemnej w odbiorze książki. W końcu zarówno tytuł, jak i okładka niemal mi to obiecywały!
Naga klatka świetnie umięśnionego faceta, rozpięta biała koszula i to soczyście żółte tło zostały zestawione ze sobą w jedynie słusznym celu przyciągnięcia jak największej ilości ludzkich, a doprecyzowując kobiecych spojrzeń!
Tytuł też raczej nie pozostawia większych wątpliwości co do tego, że w środku znajdziemy temat przynajmniej trochę zahaczający o seks. A wiadomo, seks od zarania dziejów sprzedaje się świetnie.

W środku zgodnie z opisem miałam znaleźć historię dwójki młodych ludzi: dziewczyny imieniem London, pracującej jako kelnerka oraz chłopaka imieniem Luke. Ona jest piękną surferką kryjącą w szufladzie dyplom grafika, zaś w wolnych chwilach kolekcjonuje facetów. A raczej po prostu podchodzi do tematu seksu i związków zdecydowanie w nowoczesny sposób. On jest przyszłym prawnikiem, wywodzącym się z całkiem przyzwoitej rodziny, zaś jego telefon w ciągu zaledwie kilku chwil zapełnia się wiadomościami od dziewczyn, które kiedyś zaliczył. Wydaje się więc oczywiste, że spotkanie tej dwójki może zakończyć się szybkim, satysfakcjonującym seksem oraz rozstaniem, podczas którego żadna ze stron nie odczuje nawet chwilowego smutku czy żalu.

Wbrew moim oczekiwaniom historia tej dwójki wcale nie okazała się taka prosta i nieskomplikowana. Jeśli zaliczacie się do czytelników, którzy lubią mądre, życiowe książki skryte pod płaszczykiem komercyjnego blichtru to ta powieść zdecydowanie podbije wasze serce! Pełna ukrytych treści, inteligentnych przemyśleń na temat związków, miłości, seksu i ludzkich interakcji. Tytuł ten dał mi dużo do myślenia i mimo że jestem o wiele starsza niż bohaterowie, a z pewnością i odbiorcy tej książki, to muszę przyznać, że zmusił mnie do konstruktywnych refleksji nad życiem.

Już po zakończeniu tej wciągającej lektury dowiedziałam się, że jest to czwarta część serii! I mimo że teoretycznie zapoznanie się z tą historią powinno stanowić dla mnie pewien problem to nic takiego nie miało miejsca, bo każdy z tomów to niezależna historia. Jestem pewna, że sięgnę w miarę możliwości po poprzednie części, aby w pełni docenić światy i bohaterów wykreowanych przez autorkę.

Podsumowując: Zdecydowanie polecam! Mądra książka, która w lekki i przyjemny sposób ukazuje meandry uczuć zwanych miłością oraz pożądaniem.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s