.RECENZJE · Wyd. BIS

„Rozkoszne namiętności” Sabrina Feffries

Autor: Sabrina Jeffries
Tytuł: Rozkoszne namiętności
Cykl: Niepoprawni uwodziciele t. 4
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 380

„Rozkosze namiętności” jest czwartą z kolei częścią serii ‚Niepoprawni uwodziciele’ autorstwa Sabriny Jeffries. Jako że poprzednie trzy tomy zdecydowanie przypadły mi do gustu bez wahania, a wręcz z ciekawością sięgnęłam po ten tytuł.

Tradycyjnie zacznę od okładki. Seria ta w moim odczuciu odznacza się nie tylko jednolitą estetyką, ale też subtelnym podejściem do tematu, jakim jest romans historyczny. Piękna para, zero nagości, a jednak w powietrzu niemal iskrzy! Jestem zdecydowanie na tak!

Co zaś kryje środek? Historię, której początki poznaliśmy w poprzednim tomie, a która zdecydowanie wymagała sensownego rozwinięcia. Przynajmniej ja czułam w tej kwestii ogromną potrzebę poznania nie tylko początków tego wątku, ale również spodziewanego zakończenia. Nie mniej jednak nie uprzedzajmy faktów i zacznijmy od poznania głównych bohaterów.

Niall Lindsay to młody arystokrata, który kilka lat swego życia spędził na wygnaniu. Banicja ta była spowodowana pojedynkiem, w wyniku którego jego przeciwnik zmarł. Plotki głosiły, iż chodziło o jedną z jego kochanek… Jaka była prawda? Jeśli tylko czytaliście Tom trzeci – „Nie igraj z pożądaniem”, to na pewno orientujecie się kto, co i dlaczego, a jeśli nie, to szybciutko nadróbcie zaległości.
Brilliana Peyne to piękna oraz niezwykle urocza wdowa, która skrywa mroczne tajemnice własnej przeszłości. Ją również czytelnicy mieli już okazję poznać.
Co łączy tę dwójkę? Dawny, tragicznie zakończony romans, niewyjaśnione do tej pory nieporozumienia oraz cały szereg kłamstw wypowiedzianych przez postronne osoby. Teraz los, w postaci doskonale wszystkim znanego lorda Fulkhama, nie tylko na powrót łączy ich życiorysy, ale także zmusza do udawania narzeczonych! Czy dla powodzenia śledztwa prowadzonego niepostrzeżenie przez Nialla ta dwójka będzie w stanie zapomnieć o dogłębnym poczuciu krzywdy oraz ogromnym żalu, który trawi ich serca?

Sabrina Jeffries bazuje na postaciach doskonale zbudowanych w poprzednich częściach serii, wzbogacając ich coraz to nowymi szczegółami. Oczywiście do wielu drobiazgów można by się było przyczepić, zarzucając im między innymi zbyt nowoczesne podejście do wielu spraw, nie mniej jednak całość wydaje się sensownie napisana oraz, co najważniejsze, spójna.

Podsumowując: lekki i przyjemny romans historyczny z nutką pikanterii właściwą autorce. Czytając tę powieść dobrze się bawiłam i otrzymałam porcję rozrywki, jakiej oczekiwałam. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

Jedna myśl na temat “„Rozkoszne namiętności” Sabrina Feffries

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s