.RECENZJE · Wyd. Dragon

\Przedpremierowo/ „Narzeczona z second-handu” Agata Bizuk \Patronat

Autor: Agata Bizuk
Tytuł: Narzeczona z second-handu
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 384

Michalina ma trzydzieści pięć lat, mało prestiżową posadę w lokalnym brukowcu i męża hipochondryka. Gdy odkrywa, że marudny małżonek regularnie ją zdradza, jej świat wywraca się do góry nogami. Zostaje sama z synkiem, w pracy czeka ją rewolucja, na horyzoncie pojawia się przystojny, młodszy mężczyzna… A to dopiero początek kłopotów.
Czy Michalina odzyska kontrolę nad swoim życiem? Czy kobieta po przejściach ma jeszcze szansę na wielką miłość?

Czy motywacją do sięgnięcia po książkę może być imię bohaterki? Oczywiście, że tak. Szczególnie gdy okazuję się ona być twoją imienniczką. Jednak by nie było, że popadam w megalomanię albo coś na jej kształt, przyznaję bez bicia, że urzekła mnie okładka i zaciekawił opis! A potem było już z górki…

Narzeczona z second-handu to powieść z kategorii tych, które są idealne na chandrę, ponury dzień albo jako przerywnik między „ciężkimi” tytułami. Książka wciąga od samego początku i ten stan zainteresowania utrzymuje się do końca. Lektura tejże historii przypomina przejażdżkę TGV, fabuła bowiem pędzi jak szalona, zapewniając taką dawkę humoru, że nie sposób się nie uśmiechnąć. Seria niefortunnych zdarzeń, jakie przytrafiają się głównej bohaterce, bawi, momentami do łez, i genialnie odciąga uwagę od szarej codzienności.

Czytanie Narzeczonej z second-handu przypomina spotkanie z przyjaciółką, która cierpi na słowne ADHD. A zawdzięcza to książka narracji w pierwszej osobie z perspektywy Michaliny, która bądź co bądź jest niezłym ziółkiem. Emocji w jej słowotoku jest mnóstwo. Być może uznacie, że momentami mogłaby przystopować z gestykulacją i obniży ton głosu o kilka oktaw, ale gdy bliżej ją poznacie, będziecie wiedzieli, że takiego oryginału zmienić się nie da. Jaka jest, taka jest i gwarantuję Wam, że drugiej takiej nie znajdziecie.
Sama postać głównej bohaterki zwala z nóg tym, z jaką łatwością trafia z deszczu pod rynnę i to, co rusz, pakując się w coraz to ciekawsze, niekiedy absurdalnie absurdalne, sytuacje, które cały czas wydają się jak z życia wyjęte! A jej przyjaciele są, wypisz wymaluj, grupką, o jakiej marzą kobiety w każdym wieku! Tacy przyjaciele to skarb nad skarby. Zawsze można na nich liczyć, nawet jeśli przed przyjacielską pomocą nieco ci nawrzucają albo boleśnie skonfrontują cię z rzeczywistością i niewygodnymi faktami. 😉

Styl Agaty Bizuk zachwyci każdego, kto lubuje się w sarkazmie i ironii. Bo jedno i drugie znajdziecie tutaj w ilościach hurtowych. Autorka świetnie gra słowami, nakreślając kolejne wydarzenia z życia głównej bohaterki. I pomimo tych sarkastycznych nut, historia jest lekka niczym piórko unoszone przez letni wiaterek. 😉
Plastyczny język, jakim Agata Bizuk odmalowuje każdą ze scen, sprawia, iż ma się wrażenie, że jest się jednym z paczki Michaliny i bierze czynny udział w kolejnych szalonych perypetiach tej zakręconej trzydziestopięciolatki. Obrazy same pojawiają się w głowie, pozwalając poczuć się jak w kinie na seansie przedniej komedii, bynajmniej romantycznej, choć miłości tu wiele.

Jeśli więc szukacie książki, która zapewni Wam kilka przyjemnie spędzonych godzin w towarzystwie zakręconych bohaterów. Powieści, która zaskakuje rozdział po rozdziale i nie pozwala na chwilę wytchnienia, gdyż chce się poznać koniec tej zwariowanej historii. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy Michalinie uda się ogarnąć swoje życie i odnaleźć miłość… musicie przeczytać Narzeczoną z second-handu. Idealna lektura na lato!

Gorąco polecam!

Egzemplarz: Dragon.

Premiera
17-07-2019

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s