.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Gwiazdy nadziei” I.M. Darkss

Autor: I.M. Darkss
Tytuł: Gwiazdy nadziei
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 468

Dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po powieść „Gwiazdy nadziei” autorstwa I.M. Darkss? Nie będę ukrywać, nie była to okładka, chociaż jest naprawdę przemyślana, romantyczna, przykuwająca uwagę i idealnie zharmonizowana kolorystycznie. Nie był to też opis, a raczej zarys historii, która wydała mi się po prostu kolejną opowieścią o dziewczynie szukającej akceptacji i uczucia u mężczyzny, który dostaje alergii na sam dźwięk słowa „miłość”.
Zatem co mnie przyciągnęło? Jeden szczegół – tatuaże! Nie ma dużo powieści (w tym romansów!), gdzie w sposób znaczący przewija się ten wątek – a przynajmniej ja na takowe nie trafiłam. Autorka po prostu „kupiła” mnie zawodem swojego bohatera! I wiecie co? Bardzo się cieszę, że to uczyniła, bowiem jest to książka, którą czyta się jednym tchem!

Główna bohaterka – Amara, to młoda dziewczyna rozdarta przez lojalność względem rodziny, która jej nie rozumie, a marzenia o wolności i sztuce, którą kocha. Zagubiona w świecie, którego nie lubi, którego nie rozumie, decyduje się na powrót na łono rodziny, by znów spotkać mężczyznę, którego skrycie kocha.
Mimo, że nie mamy zbyt wiele okazji do poznania jej bliskich, zwłaszcza ojca, to przyznam, że już w połowie książki czułam względem nich ogromną awersję. Autorka za sprawą oszczędnych scen z ich udziałem, ale także opisów odczuć Amary, stworzyła świetne postacie chłodnych, pozbawionych uczuć ludzi, zakochanych w pieniądzach, władzy i wysokiej pozycji społecznej.

Główny bohater – Jaksa, to mężczyzna cyniczny, zdystansowany względem większości ludzkości chodzącej po świecie. Posiada swoje własne grono znajomych, a od reszty, zwłaszcza od przedstawicielek płci pięknej odcina się grubym, niewidzialnym murem. Jego związki są raczej przelotne i nastawione jedynie na dobrą zabawę. A jednak nosi w sobie uczucia względem Amary, których sam nie rozumie…

Brzmi jak klasyczny romans, po którym nie można się wiele spodziewać? A jednak nie raz poczujecie dreszczyk emocji, ekscytacji i zaskoczenia! Na pierwszy plan wysuwa się chemia między głównymi bohaterami. Momentami iskry przeszywają powietrze grożąc poważnym pożarem! Pożądanie, wzajemna fascynacja, kuszenie i… bardzo długie oczekiwanie na „konsumpcję”, wzbogacające rodzący się romans, ale też uczucia. Coś, czego wielu współczesnym powieściom brakuje.
Ważnym elementem są skrywane tajemnice z przeszłości. I to nie tylko samego Jaksy! Autorka ujawnia je wolno, w małych fragmentach, by w końcu ułożyć z nich niezwykłą układankę, która tłumaczy nie tylko przeszłe, ale i współczesne wydarzenia. Co prawda pod koniec domyśliłam się kilku faktów, ale absolutnie nie przeszkadzało mi to w lekturze.


Podsumowując: Ciekawy romans, z nurtu New Adult, który w wielu momentach zmienia się w powieść skłaniającą do przemyślenia sensu życia oraz tego, iż nie wszystko jest jedynie dziełem przypadku. Całkiem przyjemnie skonstruowane postacie i miła wycieczka do świata tatuażu, niestety bez zanurzania się w szczegóły…

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s