.RECENZJE · Wyd. Kobiece

„Dobre zioła. Młodość, zdrowie i uroda czerpane z roślin” Rachel Landon

42096572_346505012760194_2082568550215581696_n

Autor: Rachel Landon
Tytuł: Dobre zioła. Młodość, zdrowie i uroda czerpane z roślin
Tytuł oryginału: Superherbs. The Best Adaptogens to Reduce Stress and Improve Health, Beauty and Wellness
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 304

Kolejny „ziołowy” tytuł, jaki miałam okazję przetestować na „własnej skórze”. Jak już wiecie, temat ten nie jest mi obcy. Od dawna korzystam z wiedzy wyniesionej z domu, wiedzy na temat ziół i roślin leczniczych oraz pszczelich „wyrobów”. Publikacje takie jak ta (Dobre zioła) są niezwykle użyteczne, ponieważ można traktować je, jak ściągi. Oczywiście, jeśli ktoś interesuje się ziołolecznictwem i naturalnymi metodami pozwalającymi poprawić jakość naszego życia. Ci zaś, którzy są w tak zwanym temacie, mają szansę poszerzyć swoją wiedzę, w tym wypadku, o kilka egzotycznych roślin i ich właściwości…

Dobre zioła to zbiór opisów i właściwości dwudziestu roślin, z czego część stanowią rośliny pochodzące z Indii, Azji lub innego zakątku globu, których zdobycie wymaga wycieczki do sklepu ze zdrową żywnością lub zakupy przez internet. Niemniej pozostała część jest Wam najpewniej dobrze znana i nieraz mieliście okazję się z nimi spotkać, choćby przypadkiem… albo o nich usłyszeć.

Rachel Landon każdy rozdział (a więc i zioło, choć polemizowałabym z używaniem nazwy zioło w stosunku do grzybów, czy pyłku pszczelego) składa się z opowieści o danym ziele, często w formie anegdot z przeszłości, następnie autorka dzieli się wiedzą na temat korzystnego działania zioła z „podziałem” na umysł, ciało oraz urodę i duchowe wnętrze. Do tego dochodzą przepisy, po dziesięć na każde zioło.
Wszystko to jest dokładnie, acz przystępnie omówione. Dowiedzieć możecie się o substancjach zawartych w ziołach, witaminach oraz makro- i mikroelementach, które mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

W kontekście tej publikacji mówimy o adaptogenach ziołach, które mają pozytywnie oddziaływać na ludzki organizm, minimalnie wpływając na fizjonomię, poprzez wzmacnianie odporności i siły witalnej oraz minimalizowaniu działania stresu, w. Pojęcie wprowadził rosyjski naukowiec Mikołaj Lazariew.
Autorka zwraca uwagę na to, że prozdrowotne właściwości wielu z nich, znane były już w Starożytnym Egipcie, czy Chinach. Natomiast współcześnie w związku z ruchami prozdrowotnymi, wiedza ta poszukiwana jest przez ludzi na całym świecie, by znów nauczyć się czerpać z otoczenia to, co najlepsze dla lepszego zdrowia, samopoczucia i wewnętrznej równowagi.

Jeśli zatem interesujecie się ziołolecznictwem i chcecie poszerzać wiedzę z tego zakresu, wówczas publikacja o superziołach (adaptogenach), sprawdzi się idealnie. Poznanie m.in. egzotycznie nazwy, historie z nimi związane oraz do czego mogą zostać przez Was wykorzystane.
Nie pozostaje nic innego, jak po skończonej lekturze zabrać się za testowanie, które z nich [ziół] najbardziej Wam odpowiada oraz (koniecznie) wykorzystanie przepisów zawartych na kartach tej książki.
Polecam!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

a_michalina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s