.RECENZJE · Wyd. Nasza Księgarnia

„Nauka liczenia” Agnieszka Łubkowska

40027875_301467040586603_4569020921410486272_n

Autor: Agnieszka Łubkowska
Ilustracje: Joanna Kłos
Tytuł: Nauka liczenia
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 144

Pamiętacie swoje początki w matematyce? Poznawanie cyfr i liczb, liczenie na palach, aż wreszcie nadeszła pora na działania i całą tę czarną magię. No może nie dla każdego, niektóry urodzili się matematykami, inni zaś… mają trochę gorzej. Niemniej Nauka liczenia Agnieszki Łubkowskiej to idealna pomoc dydaktyczna dla jednych i drugich, a w zasadzie dla nauczycieli i rodziców, którzy chcieliby poznać tajniki sztuki, jaką jest matematyka!

Nauka liczenia otworzy przed Wami nowe horyzonty, poznacie bowiem gors wskazówek, które pomogą Waszym pociechom być z matematyką za pan brat! Nawet jeśli sprawia ona trudności, bo autorka przypomina zaraz na samym wstępnie o podstawowych zasadach nauki, a w dalszej części (a raczej częściach) podpowiada, jak ugryź poszczególne zagadnienia tak, by dziecko poprzez zabawę rozwijało swoje umiejętności i ćwiczyło… myślenie, to matematyczne oczywiście. 🙂

Rozdziały ułożone są w kolejności, jakiej uczą w szkołach: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i… różności matematyczne. O czterech pierwszych rozdziałach nie muszę się chyba rozpisywać? Natomiast różności matematyczne to ciekawostka sama w sobie. Otóż rozdział ten skrywa wiele magicznych zagadnień takich jak: odległość, wysokość, waga, bądź liczby parzyste i nieparzyste, czy też ujemne. Brzmi groźnie? Nic bardziej strasznego ;), autorka podsuwa wskazówki, jak zaznajomić dziecię z różnymi pojęciami i ułatwić mu matematyczny start, bo jak wiadomo im dalej…, tym trudniej, chyba że wie się to i owo.

Autorka proponuje wiele zabaw, które pomogą dziecku szybciej i lepiej przyswoić ten ogrom informacji, wszak przez zabawę dzieci uczą się szybciej i… lepiej.

Na sam koniec Agnieszka Łubkowska pokazuje, etapami, jak nauczyć małego człowieka korzystania z zegarka. I tutaj też sprawdzi się dobra zabawa!

Jeśli więc nie macie pojęcia, jak zabrać się za naukę matematyki Waszego kilkulatka, a raczek chcielibyście mu ułatwić wkroczenie w świat liczb i działań matematycznych oraz życie samo w sobie, wówczas koniecznie sięgnijcie po Naukę liczenia Agnieszki Łubkowskiej. Rozpocznijcie wspólne odkrywanie tego skomplikowanego świata, mając przy tym masę dobrej zabawy.

Gorąco polecam!

Recenzja napisana w ramach współpracy z portalem Papierowy Pies.

Zdjęcia poglądowe –> tutaj

a_michalina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s