.INNE

/Zapowiedzi/ Sierpień z Uroboros

Autor: Erick Pol
Tytuł: Immersja
Liczba stron: 576
Data premiery: 01-08-2018

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji?

Niedaleka przyszłość, czas sztucznych inteligencji. Ben, pracownik instytutu badawczego, bierze udział w eksperymencie naukowym, dzięki któremu jego umysł wkroczy w świat Fajstos, 1627 lat p.n.e. System AIAM, do którego zostały wprowadzone dane archeologiczne, tworzy świat, jaki istniał wiele lat temu na Krecie.
Dla Bena ma to być niczym udział w doskonałej grze komputerowej, w której będzie mógł badać przeszłość wszystkimi zmysłami, a zdarzenia będą się toczyć w interakcji wirtualnego świata z nim jako uczestnikiem gry.
Tymczasem do gry wkraczają kolejni uczestnicy: wybitna sportsmenka Arnike, zaproszona przez instytut, wysłannik wojska John, agentka Kiri Nakai oraz wirtualni turyści, wśród których jest Luigi Badson, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, wcześniej hierarcha, później likwidator majątku kościelnego.
Idylliczny, wydawałoby się, świat rozsypuje się jak domek z kart, gdy wybucha wulkan na wyspie Thera (obecnie Santoryn). Dotychczasowe zasady, którymi kierowała się społeczność, zaczynają tracić swą moc, a do głosu dochodzą przemoc oraz strach…

 

Wyjątkowa wyobraźnia autora pozwala mu przemieszczać się swobodnie między stechnicyzowanym światem XXIV wieku a wizją minojskiej Krety. Szacunek budzi dbałość o szczegóły życia codziennego i realia starożytnego Fajstos. Obiecujący debiut.

Jarosław Grzędowicz

Jedyną rzeczą, która niepokoi mnie bardziej od teraźniejszości, jest przyszłość, a wraz z nią wszystko, co zachłyśnięta technologią ludzkość jest w stanie wymyślić. Rzeczywistość opisana w Immersji tylko ów niepokój potęguje. Mam nadzieję, że wizje autora, jakkolwiek kuszące, się nie spełnią. Dobrze wiemy, co może się wydarzyć, gdy technologia wpada w ręce zaślepionych.

Marcin Mortka

Autor: A.G. Howard
Tytuł: Alyssa i czary
Tytuł oryginału: Splintered
Cykl: Splintered #1
Liczba stron: 320
Data premiery: 22-08-2018

Aby uratować swoją rodzinę musisz naprawić błędy Alicji. Tylko czy odważysz się sprawdzić, co naprawdę skrywa królicza nora?

Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała w swoim życiu prawdziwej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustannie towarzyszą jej głosy kwiatów i owadów. Gdy Alyssa odkrywa tę prawdę, cały jej świat rozsypuje się jak domek z kart. Czyli nie są szalone, ani dziewczyna – słysząca głosy kwiatów i owadów, ani jej prapraprababka, Alicja Liddell, ani Alison, jej matka, zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Na kobietach z tej rodziny ciąży klątwa, którą zdjąć może tylko Alyssa. Musi skoczyć do króliczej nory. Prawdziwa Kraina Czarów jest o wiele mroczniejsza niż jej literacki odpowiednik…

Niepojęta, mroczna magia, postaci żywcem wyjęte z filmów Tima Burtona, intrygi i walka o władzę… Przy tej książce historia Lewisa Carrolla to jedynie dziecinna opowiastka!

 

Fani dark fantasy, podobnie jak fani Alicji w Krainie Czarów i wszystkich jej interpretacji (zwłaszcza tej w wykonaniu Tima Burtona), będą mieli co pokochać w tej oryginalnej i frapującej powieści.

Bulletin of the Center for Children’s Books

Alyssa to jedna z najbardziej wyjątkowych bohaterek, na które natknąłem się do tej pory. Splintered to mroczna, pokręcona, intrygująca i naprawdę romantyczna opowieść.

USA Today

Ambitna, pomysłowa, często zaskakująca, a przez to wspaniała współczesna wariacja na temat Alicji w Krainie Czarów z głębokim ukłonem w stronę filmowej adaptacji w wykonaniu Tima Burtona.

The Boston Globe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s