.WYWIAD

Autorski cykl wakacyjny: Monika Joanna Cieluch

Monika Joanna Cieluch debiutowała końcem czerwca br powieścią Miłość szeptem mówiona. 21 lipca w Grudziądzu odbędzie się spotkanie autorskie, na którym będziecie mogli bliżej poznać autorkę oraz zdobyć jej autograf! Jesteście ciekawi, jakich udzieliła odpowiedzi na wakacyjne pytania?

Zapraszam!!

zawijas

1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?
Jeśli chodzi o wypoczynek, osobiście preferuję letnie wakacje. Ciepłe promienie słoneczne muskające twarz, szum morza, delikatny wiaterek i kolorowa roślinność – wszystko to sprawia, że oprócz chwili wytchnienia, nabieram też dystansu do tego, co robię, a w głowie rodzą się pomysły na kolejne historie, które spisuję pod kocem zimowymi wieczorami…
.

2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?
Zdecydowanie w Australii. Tak! Wynajęłabym kabriolet, by móc przemierzyć całą Great Ocean Road czując wiatr we włosach i w promieniach zachodzącego słońca, podziwiałabym Dwunastu Apostołów. Byłaby to cudowna okazja do kontemplacji i na pewno wróciłabym do domu z mnóstwem świeżych pomysłów.
.

3. Jakie 3 książki zabiera Pani ze sobą na wakacje?
Na pewno jedną z pozycji Nicholasa Sparksa, bo darzę jego twórczość miłością absolutną, coś Anny Szczęsnej, (np. Trzykrotkę) ponieważ odkryłam jej pióro stosunkowo niedawno i mam ochotę na więcej i ” Zimową opowieść” Marka Helprina do której to podejście robiłam dwukrotnie, i póki co, nie zdołałam jej ukończyć, więc może w końcu byłaby ku temu okazja.
.

4. Jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na okres wakacyjny? ( nie można podać książki swojego autorstwa 😉 )
Skoro ma być to literatura idealna na wakacje, to na pewno ” Na krawędzi nigdy” i ” Na krawędzi zawsze” J.A. Redmerski – gorąco polecam, i może…” Mężczyzna, który zapomniał o swojej żonie” John O Farrell? – tak, zdecydowanie te trzy.

.
5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć
?
Obowiązkowo okulary do czytania, interesującą książkę, laptop, krem z filtrem i ogromny słomkowy kapelusz.

.
6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?
Uwielbiam słońce, ale tylko wówczas, gdy jestem w ruchu, tak więc, zdecydowanie preferuję aktywny wypoczynek. Zwiedzanie, pływanie, w zasadzie wszystko inne poza bezczynnym wylegiwaniem się na plaży.

.
7. Z bohaterami z jakiej książki chciałaby Pani spędzić wakacje?
Interesujące pytanie! Tylko proszę się nie śmieć z odpowiedzi😉 Gdybym miała taką możliwość, spędziłabym wakacje na Zielonym Wzgórzu, w towarzystwie jakże uroczej Ani Shirley pod skrzydłami czułego Mateusza, raczona wypiekami Maryli Cuthbert.
.
.
.

Dopisz skojarzenia letnio-wakacyjne do kolejnych liter:
.

Wiatr
Arbuz
Kołobrzeg
Aktywność
Ciepło
Jezioro
Energia

Dziękuję Monice Joannie Cieluch za poświęcony czas i udział w wakacyjnym cyklu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s