.WYWIAD

Autorski cykl wakacyjny: Dawid Waszak

Dawid Waszak – debiutował w 2013 roku powieścią Narodziny zła nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej, w której rok później wydał kolejną powieść – O Tym, który raz już umarł. Od 2015 roku związany z Wydawnictwem Novae Res, w którym dotychczas wydał dwie książki – Czerwień obłędu oraz Mroczny układ, które należą do cyklu Jarocin.

zawijas

 

 1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?
  Wydaje mi się, że letnie wakacje są najlepsze. Zimą bardzo często wymyślamy powody, aby zostać w ciepłym domu i nie wychylać nosa na mróz, więc wtedy najłatwiej jest coś napisać. Latem zdarza się, że jestem strasznie rozdarty między komputerem na pogodą. W głowie kłębią się ciekawe pomysły, ale słońce gdzieś tam zza okna nawołuje.

.

 1. Gdzie chciałby Pan spędzić swoje wymarzone wakacje?
  Nie mam jednego idealnego miejsca, gdzie chciałbym spędzić wymarzone wakacje. W tym sezonie raczej nie będę w stanie się wyrwać, ale bardzo chciałbym spędzić jakieś dwa tygodnie prawdziwego relaksu między innymi w Wenecji, Katalonii, Mediolanie.

.

 1. Jakie 3 książki zabiera Pan ze sobą na wakacje?
  Na wakacje zdecydowanie jest zabrać coś lekkiego. Obecnie czytam „Klient nasz… czyli koszmar pracownika działu reklamacji” Rafała Świerzego, ale mam w planie sięgnąć po „Biuro M” Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego oraz chciałbym się również dowiedzieć kim jest „Nora” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej.

.

 1. Jakie 3 książki poleciłby Pan swoim czytelnikom na okres wakacyjny? ( nie można podać książki swojego autorstwa 😉 )
  Jak łatwe byłoby to pytanie, gdybym mógł podać tytuły swoich książek. Dla wypoczywającej młodzieży mogę polecić lektury szkolne, będą mięli więcej wolnego czasu w roku szkolnym, a dla pozostałych może „Kobieta w oknie” A.J. Finn i „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego.

.

 1. Gdyby znalazł się Pan na bezludnej wyspie, co chciałby Pan mieć ze sobą? (max. 5 rzeczy)
  Na bezludnej wyspie koniecznie musiałbym mieć gruby notatnik i długopis, aby móc zapisywać swoje pomysły kolejnych powieści. Dodatkowo swoją kobietę, zapas drinków i gitarę. W taki sposób mógłbym przesiedzieć tam długi czas.

.

 1. Preferuje Pan wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?
  Jestem zdania, że co za dużo to nie zdrowo dlatego bardzo ważny jest taki i taki wypoczynek. W pierwsze dni urlopu preferuję wylegiwanie sie na plaży i leniuchowanie, po takim relaksie konieczny jest bardziej aktywny wypoczynek jak na przykład park linowy.

.

 1. Z bohaterami z jakiej książki chciałby Pan spędzić wakacje?
  A myślałem, że już najtrudniejsze pytania za mną. Wszystko zależy od tego na jakie wakacje miałbym ochotę, jeśli miałyby to być wakacje pełne przygód to może z Aslanem z „Opowieści z Narnii” – niezapominane chwile, niezapomniany świat.

  .

.

Dopisz skojarzenia letnio-wakacyjne do:

W ypoczynek

A trakcje

K oncerty

A nanas

C iepło

J ezioro

E gzotyka

 

Dziękuję Dawidowi Waszakowi za poświęcony czas i udział w wakacyjnej edycji miniwywiadów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s