.RECENZJE · Wyd. Media Rodzina

Media Rodzina dzieciom: „Bajki z dżungli i oceanu” / „Pan Trąba i wynalazki”

34340333_2003268123036394_7517003954178228224_n

Autor: Agnieszka Ginko
Tytuł: Bajki z dżungli i oceanu
Ilustracje: Marianna Jagoda
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 64

Dzisiaj zabieram Was na zwiedzanie rafy koralowej, sawanny, jaskini i kilku innych miejsc, lecz bez obaw, będą towarzyszyły nam zwierzęta, które dobrze znacie. A wszystko to za sprawą Agnieszki Ginko i Bajek z dżungli i oceanu, dzięki którym poznacie nie tylko ósemkę niezwykłych zwierząt, ale przede wszystkim ich niesamowite historie.

Każda z historii opowiada o innym zwierzątku i tak poznacie rybkę Rybika, słonia Deptaka, myszkę Małą, nietoperza Miłka, zebrę Cudaka, gryzonia Chowaka, małpkę Długą oraz wydrę Spiżaka. Dowiecie się również z jakimi „problemami” borykali się nasi zwierzęcy bohaterowie i czy udało im się z nimi uporać.
Autorka świetnie obrazuje, czym jest życzliwość i jak ważna jest w naszym życiu. Ile dla zwierzęcia i człowieka znaczy przyjaźń i akceptacja oraz jaką siłę ma wyobraźnia. Z każdej z tych historyjek płynie morał, który zrozumie każdy z małych czytelników, zatem rodzice powinni być zadowolenia z takiej lektury, która poza sprawieniem przyjemności pociesze, spełni aspekt edukacyjny.

Książeczki dla dzieci nie mogą obyć się bez wielobarwnych ilustracji, zatem w przypadku Bajek z dżungli i oceanu nie mogło ich zabraknąć. Marianna Jagoda stworzyła cudownie kolorowe i soczyste ilustracje, idealnie współgrające z treścią. Niejedno dziecko nie będzie w stanie oderwać od nich wzroku w trakcie słuchania bajek (rodzice też).

Jeśli chcecie zapewnić dziecku wartościową lekturę, zaopatrzcie jego biblioteczkę w książkę Agnieszki Ginko. Zagwarantujecie miło spędzony czas, który poza rozrywką, stanie się wstępem do rozmów o tolerancji, empatii, odnajdywania radości w życiu i czerpania z wyobraźni.

34345394_2003267923036414_7400150589977395200_n

Autor: Ziemowit Adamski
Tytuł: Pan Trąba i wynalazki
Ilustracje: Maciej Plamowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 44

Kolejna propozycja Wydawnictwa Media Rodzina dla dzieci to Pan Trąba i wynalazki autorstwa Ziemowita Adamskiego. Niezwykle barwna, nie tylko kolorystycznie, rymowana historia o zwariowanym wynalazcy, którego nie ogranicza nawet wyobraźnia.
Turbo kapcie, niewidzialny most, czy też wyprawa na Słońce to zaledwie kilka jego szalonych pomysłów o reszcie przeczytanie sięgając po ten tytuł.
Ogromna dawka humoru dla małych i dużych czytelników (szczególnie dla tych dużych 😉 ) – gwarantowana. Uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy, Waszym pociechom również. Te mniejsze z pewnością z przyjemnością będą słuchały tej niesamowitej historii, dla nieco starszych będzie to miła lektura, która nada się do nauki czytania – krótkie wersy, łatwe słowa i duża czcionka.

A całą tę twórczą podróż z Panem Trąbą dopełniają ilustracje autorstwa Macieja Plamowskiego, które zachwycą nawet najbardziej wymagający wzrok 😉 Plejada kolorów i ruch pobudzają wyobraźnię i uatrakcyjniają atrakcyjną część pisaną.

Książeczki idealnie sprawdzą się jako prezent, czy to urodzinowy, czy tak bez okazji… 🙂
Gorąco polecam!

Recenzja napisane w ramach współpracy z Portalem Duże Ka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s