.RECENZJE · Inne wydawnictwa

/Premierowo/ „Jestem Tobą” Monika Hołyk-Arora /Patronat/

hołyk

Autor: Monika Hołyk-Arora
Tytuł: Jestem Tobą
Wydawnictwo: e-bookowo
Liczba stron: 296

Jestem Tobą” (…) Opowiada o losach kobiety, która budzi się w nieznanym jej pomieszczeniu i nie pamięta nawet własnego imienia. Ku jej przerażeniu nie jest też sama. Tuż obok niej leży martwa przedstawicielka płci pięknej, która wygląda dokładnie tak samo jak ona! Na podstawie urywkowych wspomnień agent Interpolu rozpoznaje w niej ofiarę wieloletniej przemocy domowej, skazaną za próbę zabójstwa swego oprawcy. W zamian za nową tożsamość nakłania ją do odgrywania roli zmarłej i wydobycia poufnych danych niezbędnych do rozpracowania niebezpiecznej siatki przestępczej. Od tego momentu rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której niemal każdy ma własne cele, a wróg może stać się nagle wartościowym sprzymierzeńcem.

Dotychczas poznałam obyczajowe oblicze Moniki Hołyk-Arory, czasami ze szczyptą mitologi, którą zgrabnie przemycała do swoich historii, Jestem Tobą zaś to zupełnie inny kawałek literatury. Autorka zaskakuje nie tylko świetną powieścią, ale przede wszystkim wszechstronnością gatunkową. Takiego thrillera już dawno nie czytałam!

Przepadłam po przeczytaniu pierwszych stron i do samego końca czytałam tę historię z zapartym tchem, śledząc poczynania głównej bohaterki. Monika Hołyk-Aurora rzuca czytelnika na głęboką wodę już na wstępie i wcale nie ułatwia wydostania się na brzeg, fabuła bowiem wciąga niczym wir i do ostatniej chwili nie sposób domyślić się, jakie będzie finał.
Autorka świetnie dozuje napięcie i lawiruje między wątkami, momentami dając poczucie, iż rozwiązanie tajemnicy skrywa się na kolejnej stronie, po czym stawia czytelnika przed kolejnymi pytaniami. O nudzie nie ma mowy!

Autorka ma bardzo lekki styl, który sprawia, że jej powieści czyta się z ogromną przyjemnością, czuć, że przelewanie pomysłów na papier nie stanowi dla Moniki Hołyk-Arory problemu, a pisanie jest jej wielką pasją. W każdą stronę wkłada ogrom emocji, które każdy czytelnik poczuje w trakcie czytania, a plastyczny język sprawia, że przeniesiecie się w wir wydarzeń, krocząc ramię w ramię z główną bohaterką i spoglądając na to, co widzi ona sama.

W Jestem Tobą zachowana jest równowaga między dialogami i opisami. Jak wspomniałam, opisy działają na wyobraźnie, ale także tworzą niepowtarzalny klimat tej książki. Jest mrocznie, ale bywa również zabawnie. Dialogi są przemyślane, bije od nich naturalność… i emocje, które czuć w każdej konwersacji między bohaterami.

Bohaterowie wykreowani przez Monikę Hołyk-Arorę zwracają na siebie uwagę, bo zapadają w pamięć. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny charakter, przez co nie ginie ani na tle innych postaci, ani na tle wydarzeń. Wszystkich łączy aura tajemniczości… i pytanie, czy wszyscy są tymi, za kogo się podają? 🙂

Podsumowując: Jestem Tobą to elektryzujący thriller, przy którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Szwedzka mafia, amnezja i tajemnice, które otaczają głównych bohaterów… Czy może być lepszy materiał na genialną historię? Sprawdźcie już teraz!

 

Gorąco polecam!!!

 

Za możliwość przeczytania powieści i objęcia jej patronatem, dziękuję autorce Monice Hołyk-Arorze.

E-booka możecie zakupić m.in. na taniaksiazka.pl
Wersja papierowa dostępna na e-bookowo.pl

 

2 myśli na temat “/Premierowo/ „Jestem Tobą” Monika Hołyk-Arora /Patronat/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s