.RECENZJE · Wyd. BIS

„Grzeszne pragnienia” Elizabeth Hoyt

grzeszne pragnienia

Autor: Elizabeth Hoyt
Tytuł: Grzeszne pragnienia
Tytuł oryginału: Scandalous Desires
Cykl: Tajemnice Maiden Lane t.3
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 424

Pirat rzeczny Mickey O’Connor, zwany Czarującym Mickeyem, wydobył się z nędzy londyńskich slumsów, by zostać królem przestępczego świata dzielnicy St.Giles. Zdobywa wszystko, czego zapragnie – z jednym wyjątkiem. Silence Hollingbrook nie przestaje nawiedzać go w snach, odkąd spędziła jedną, jedyną noc w jego łóżku. Kiedyś Silence gotowa była poświęcić wszystko, aby ocalić mężczyznę, którego kochała. Teraz, kiedy została niespodziewanie wdową i odnalazła spokój, w jej życie wtargnął znów Czarujący Mickey, przedstawiając propozycję, której nie sposób odrzucić.

Trzeci tom Tajemnic Maiden Lane za mną. Zasadniczo wiedziałam czego się spodziewać, mam tu na myśli dobrą lekturę, niemniej byłam mile zaskoczona fabułą i… zakończeniem. Zdecydowanie najlepszy tom z tego cyklu.

Grzeszne pragnienia tak jak poprzednie tomy to romans historyczny z nutą powieści kryminalnej, przez co w trakcie czytania towarzyszy nam przyjemne napięcie, które nie odpuszcza do ostatniej strony. Historia Mickeya i Silence porywa od pierwszych stron, które przeprowadzają czytelnika przez feerię emocji i wydarzeń, czasami będąc powodem delikatnych rumieńców na twarzy, innym razem zaś odrobiną zdenerwowania… nie można więc się nudzić.

Akcja w tym tomie jest wartka, co chwilę coś się dzieje i co chwilę pojawiają się mniejsze lub większe tajemnice między bohaterami. Książkę czyta się szybko, zagłębiają się w XVII-wieczne uliczki Londynu. Elizabeth Hoyt ponownie udało się wyważyć ilość dialogów i opisów, tworząc harmonijną całość. Opisy są plastyczne, pozwalają nieomal zobaczyć to, co widzą bohaterowie. Dialogi stylizowane tak jak w tomach poprzednich, niewątpliwi dodają powieści głębi i charakteru. Czasami są zabawne, innym razem odrobinę pikantne.

Nie brak i tutaj scen zbliżeń między głównymi bohaterami. Jednak jest ich nie wiele i są delikatnie wplecione w fabułę, zaostrzając, niczym papryczka chilli, doskonale skonstruowaną fabułę, a jednocześnie zostawiają pole dla wyobraźni…

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są wyraźnie zarysowani. Nasz pirat na co dzień charakterny, przy Silence traci rezon i zachowuje się jak nastolatek, który próbuje po raz pierwszy okiełznać płeć piękną. Sama Silence zaś początkowo nieco uparta, zgrywająca niedostępną… z czasem topnieje niczym wosk, choć mimo to nadal pozostaje jej ta nuta upartości.

Pozostali bohaterowie świetnie uzupełniają i podkreślają główne postaci… Nie brakuje tutaj i tych dobrych i tych złych…

Podsumowując: Grzeszne pragnienia to niezwykle przyjemna lektura, podczas czytania której nie będziecie narzekać na nudę. Momentami jest zabawnie, momentami odrobinę mrocznie, czasem też odrobinę erotycznie-romantycznie ;). Dajcie się wciągnąć w podróż po XVII-wiecznym Londynie i jego tajemnicach…
Koniecznie sięgnijcie Drogie Panie po cały cykl 🙂

Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s