.RECENZJE · Inne wydawnictwa

„Kryzysowy plan życiowy” Monika Hołyk-Arora/PATRONAT

kryyzowyplanzyciowy

Autor: Monika Hołyk-Arora
Tytuł: Kryzysowy plan życiowy
Wydawnictwo: e-bookowo
Liczba stron: 196

Elżbieta Svensson z nutą ironii, sarkazmu, ale też ciętego dowcipu zaprawionego szczerością silniejszą niż poprawność polityczna, opowiada swoją historię, zwracając się bezpośrednio do kobiet – czytelniczek.
Wszystko zaczęło się od internetowego portalu plotkarskiego i artykułu dotyczącego jednej z polskich celebrytek. Z pozoru niewinne stwierdzenie zawarte w tekście stało się dla Elżbiety punktem wyjścia i czynnikiem zmuszającym ją do rewizji całego swojego życia oraz małżeństwa.
Czy uda się jej odnaleźć zagubioną radość, pewność siebie i życie?

Kryzysowy plan życiowy to piąta powieść Moniki Hołyk-Arory, jaką miała okazję przeczytać i tym razem czułam się totalnie zaskoczona. Historia ta bowiem jest zupełnie różna od tych, do których autorka przyzwyczaiła czytelników… I mam tu na myśli wykonanie, bo każda historia spod pióra Moniki Hołyk-Arory jest inna… niepowtarzalna.

Zasiadając do tej powieści, byłam nastawiona na lekką, prostą obyczajówkę, w trakcie czytania, której będę jedynie obserwatorem wydarzeń, jakich uczestnikiem będzie główna bohaterka. Jednak nic bardziej mylnego. W trakcie czytania Kryzysowego planu życiowego nie można usiać spokojnie i przewracać kolejne strony, by dotrzeć do tej ostatniej i odłożyć książkę na półkę „przeczytane”. Tutaj jest się takim samym bohaterem jak Elżbieta Svensson.
Monika Hołyk-Arora zastosowała w swojej powieści narrację pierwszoosobową z niebywałą ilością ekspresji, która sprawia, że słowa głównej bohaterki są bezpośrednio skierowane do czytelniczki. Zupełnie jakbyśmy rozmawiały z koleżanką… przyjaciółką, która opowiada nam swoje perypetie, nie szczędząc nam szczegółów, emocji i komentarzy…

Lektura więc jest przepełniona feerią emocji, które towarzyszą nam do samego końca.

To, co zachwyca mnie w każdej powieści Moniki Hołyk-Arory to lekkość jej pióra. Czytając jej powieści, ma się poczucie, że po pierwsze autorka ma ten niebywały talent do przelewania swoich pomysłów na papier, po drugie spisuje to wszystko w taki sposób, że czytając, wchodzimy w stan podobny do hipnozy… Autorka czaruje bowiem słowem na każdej stronie, sprawiając, że czytelnik przenosi się w zupełnie inny wymiar. I tym razem nie było inaczej. Historia Elżbiety Svensson pochłania całkowicie i oczarowuje pomysłem, barwnymi opisami pobudzającymi wyobraźnię i dialogami tak przeraźliwie prawdziwymi, iż ma się wrażenie, że to nie fikcja literacka, a szczera prawda.

Autorka porusza w swojej najnowszej powieści problem, z jakim mierzą się kobiety, a mianowicie zamykanie ich w określeniu kury domowej, która ma dbać o dom, ładnie wyglądać i nie mieć swojego zdania – być niczym robot, element wyposażenie „miłosnego gniazdka”. Ni mniej, ni więcej. Często kobiety pozostają w takim zawieszeniu, nie wiedząc, jak wykonać krok ku zmianie. Jak zacząć życie na nowo i od nowa. Zastanawiają się, czy dadzą sobie radę, czy mają na tyle siły… Niektóre zaś pozostają w szarościach dnia codziennego, bo brak im impulsu do działania.
Impulsu, który w przypadku bohaterki Kryzysowego planu życiowego był… niecodzienny.

Podsumowując: Jeśli macie ochotę na książkę z przesłaniem. Książkę niebanalną, wielobarwną, taką, która pokaże Wam, że czasem niewiele potrzeba, by otworzyć szerzej oczy i chwycić życie za rogi, by kiedyś w przyszłości móc z uśmiechem na twarzy powiedzieć „Przeżyłam swoje życie tak, jak chciałam!” a dodatkowo odbyć podróż wraz z Elżbietą Svensson… nie tylko turystyczną, ale przede wszystkim duchową, to bez zastanowienia niesięgnięcie po Kryzysowy plan życiowy. Być może znajdziecie w tej historii coś, co pomoże Wam postawić pierwszy krok ku lepszej przyszłości.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania powieści oraz objęcie jej patronatem dziękuję autorce Monice Hołyk-Arorze.

 

Książkę/e-booka możecie zakupić tutaj >>KLIK<<

Jedna myśl na temat “„Kryzysowy plan życiowy” Monika Hołyk-Arora/PATRONAT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s