.RECENZJE · Wyd. Kobiece

„Świąteczne marzenie” Amanda Prowse

 

Autor: Amanda Prowse
Tytuł: Świąteczne marzenie
Tytuł oryginału: Christmas for One
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 336

 

Meg jest samotną matką, która pragnie, aby jej syn otrzymał w życiu wszystko, czego ona nigdy nie miała. Wychowana w rodzinie zastępczej kobieta od dziecka marzyła o idealnych świętach. W tym roku jest zdeterminowana, aby jej synek przeżył wyśnioną Gwiazdkę z pieczonym indykiem na stole, wesoło igrającym ogniem w kominku i stertą prezentów pod pięknie przystrojoną choinką.
Do szczęścia brakuje jej jedynie odpowiedniego mężczyzny. Przypadkowa znajomość z przystojnym architektem sprawia, że kobieta zmienia swoje plany i wyrusza w pogoń za miłością do Nowego Jorku. Czy Meg i jej syn przeżyją wreszcie wymarzone święta?

 

Ponowne spotkanie z twórczością Amandy Prowse zaliczam do udanych. Kolejna jej powieść w świąteczno-zimowym klimacie, która nie tylko lekko się czyta, ale przede wszystkim pozwala poczuć magię, której tak mocno oczekujemy w tym szczególnym czasie.

 

Świąteczne marzenie wciąga już od pierwszych stron, historię Meg czyta się szybko, pełna jest bowiem niespodzianek (nie zawsze miłych), które napotyka na swojej drodze główna bohaterka. Typowe w powieściach Amandy Prowse, niemniej lekkość, z jaką przelewa ona swoje pomysły na papier i plastyczność opisów, sprawia, że czytelnik przepada całkowicie, otulony zimowym szalem oraz magią tej pory roku i Świąt.

 

W powieści zachowana jest równowaga między opisami a dialogami. Autorka idealnie przeplata ze sobą oba te składniki, tworząc dynamiczną historię. Dialogi są przemyślane i takie naturalne, przez co historia wydaję się bardziej realna. Zapewne nieco przewidywalna, zwłaszcza w sprawie zakończenia, ale któż nie lubi właśnie takich zakończeń? 😉

 

Bohaterowie wykreowani przez Amandę Prowse są niezwykle sympatyczni. Może nieco za dobrzy i za słodcy, choć nie wszyscy tak w 100%, niemniej w takich powieściach, jak ta, czytelnik oczekuje miłego obrazka dla oka oraz cudownych, ciepłych bohaterów i właśnie to otrzymuje. Są normalnymi ludźmi z problemami, którzy czasem mają gorsze, czasem lepsze chwile…

 

Autorka wplata w klimatyczną opowieść nieco trudnej tematyki, jak chociażby przeszłość głównej bohaterki, która do przyjemnych nie należała i mocno rzutuje na jej życiu i postrzeganiu Świąt Bożego Narodzenia, czy miłość i jej różne oblicza, od tych negatywnych, po pozytywne.

 

Podsumowując: Jeśli macie ochotę na nastrojową, lekką historię na ten grudniowy czas, na lekturę, przy której spędzicie miłe chwile z kubkiem gorącej czekolady (albo kakao) w blasku świec (albo lampki), koniecznie sięgnijcie po tę powieść – jest po prostu cudowna!

 

 

Gorąco polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Jedna myśl na temat “„Świąteczne marzenie” Amanda Prowse

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s