.RECENZJE · Wyd. Zysk i S-ka

„Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych” Teresa Lewkowicz-Mosiej

 

Autor: Teresa Lewkowicz-Mosiej
Tytuł: Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 240

 

Choroby cywilizacyjne to zmora XXI wieku. Mówi się o nich coraz więcej, ponieważ liczba zachorować z roku na rok wzrasta, a winić za zaistniałą sytuację możemy tylko nas samych. To bowiem zły styl życia ma największy i najbardziej destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie.
Teresa Lewkowicz-Mosej w swojej publikacji Zioła… przedstawia w bardzo przystępny i zarazem obrazowy sposób poszczególne choroby, które określane są mianem chorób cywilizacyjnych.
A są to:

– zatrucia organizmu toksynami,

– alergie,

– choroby serca i naczyń krwionośnych (m.in. miażdżyca, nadciśnienie tętnicze),

– otyłość,

– cukrzyca,

– nowotwory,

– stany depresyjne,

– zaburzenia snu,

– zespół przewlekłego zmęczenia.

 

Autorka w kilku słowach opisuje poszczególne jednostki chorobowe z uwzględnieniem objawów, jakie im towarzyszą oraz proponowane zioła, które mogą pomóc w trakcie leczenia. Co ważne, autorka podkreśla, że najważniejsza jest diagnoza lekarza, która winna być wiodącą, zaś ziołolecznictwo powinno być tylko i wyłącznie wsparciem dla leczenia farmakologicznego.

 

Teresa Lewkowicz-Mosej w Ziołach… przygotowała dla czytelników przepisy na różne napary wraz ze stosownymi informacjami, jak je przyrządzić i przy jakich schorzeniach można po nie sięgać.

 

Książka ta zawiera obfity zbiór informacji o ziołach, ale również niektórych owocach i warzywach, które zastosowane w odpowiednich przypadkach mogą wspomóc nasz organizm w regeneracji. Każda z roślin jest szczegółowo opisana, od pochodzenia po jej zastosowanie w lecznictwie.

 

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych powinny być obowiązkową pozycją w domowych biblioteczkach. Dlaczego? Ponieważ często zdecydowanie lepiej jest w pierwszej kolejności sięgnąć po naturalne sposoby leczenia, czy wspomagania organizmu, niż faszerować organizm chemią. I tyczy się to nie tylko chorób opisanych przez autorkę w tej publikacji.

 

Podsumowując: Książka ta jest niebywałą skarbnicą wiedz , która powinna być szerzona i popularyzowana na całym świecie, by każdy mógł poznać alternatywę leczenia farmakologicznego lub wiedzieć jak to leczenie wesprzeć, by efekty były lepsze. Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych to napisany w przystępny sposób przewodnik po naturalnych źródłach niezbędnych elementów składowych zdrowia.

 

 

Polecam!
Warto zaopatrzyć się w egzemplarz tej książki!

 

 

Za możliwość zapoznania się publikacją dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

Jedna myśl na temat “„Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych” Teresa Lewkowicz-Mosiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s