.RECENZJE · Wyd. BIS

„Zakazane przyjemności” Elizabeth Hoyt

 

Autor: Elizabeth Hoyt
Tytuł: Zakazane przyjemności
Tytuł oryginału: Notorious Pleasures
Cykl: Tajemnice Maiden Lane t.2
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 412

Lady Hero Batten, piękna siostra księcia, ma wszystko, czego może pragnąć młoda kobieta – również narzeczonego. Markiz Mandeville jest co prawda nieco nudny i pozbawiony poczucia humoru, lecz to Hero nie przeszkadza. Przynajmniej dopóki nie pozna jego brata o wątpliwej reputacji. Griffinowi daleko do doskonałości, ma opinię cynicznego hulaki i rozpustnika, w Hero budzi więc natychmiastową antypatię. On zaś uważa, że panna o tak nienagannych manierach, oddająca się z zapałem dobroczynności, jest zbyt nieskazitelna dla jego brata. Nieustające słowne potyczki zaowocują wkrótce pożądaniem – namiętnością, która sprawi, że ich starannie poukładany świat legnie w gruzach. Ślub Hero zbliża się nieubłaganie, zaś wrogowie Griffina planują ostateczną rozprawę. Czy mimo to dwojgu niedoskonałym ludziom uda się znaleźć prawdziwą miłość i spełnić marzenia?

 

Kolejny romans historyczny Elizabeth Hoyt za mną. Tym razem historia zupełnie odmienna od poprzedniej, bo znacznie subtelniejsza. Lektura równie przyjemna i pasjonująca, a przy tym działająca na wyobraźnię… w wielu aspektach.

Zakazane przyjemności to powieść w znacznym stopniu będąca romansem z odrobiną erotyki, ale również nutą kryminału podkreślającego przyjemne napięcie towarzyszące czytelnikowi przez większą część tej historii. Tym razem potrzeba odrobiny czasu, by się wczytać, lecz gdy już to się stani,e zostaniecie wciągnięci w wir różnorodnych emocji. Raz będziecie się śmiać, innym razem Wasze poliki nabiorą zdrowych rumianych kolorów, by czasami nieco się zdenerwować…

Akcja jest dosyć wartka, książkę więc czyta się szybko. Autorka wyważyła ilość opisów i dialogów, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc zgrabną intrygującą całość. Opisy są napisane w taki sposób, iż pobudzają wyobraźnie. I nie mam na myśli, tylko scen zbliżeń między głównymi bohaterami. Elizabeth Hoyt bardzo plastyczny język, którym odmalowuje barwne, pełne emocji obrazy XVIII-wiecznego Londynu i ówczesnych wyższych sfer.
Dialogi udały się autorce bezbłędnie. Stylizowane, oddające ducha tamtych czasów, czasem wywołujące uśmiech na twarzy, zwłaszcza podczas słownych potyczek pomiędzy Lady Hero a Griffinem. J

Scen, które można by zakwalifikować jako te erotyczne, jest mało, niemniej są one skonstruowane w taki sposób, iż pozostawiają pewną sferę niedomówień, co bezapelacyjnie ma wpływ na wyobraźnię, a cała reszta jest tak delikatnie i ze smakiem opisana, że ma się ochotę na znacznie więcej takich „ujęć”.

Bohaterowie tego tomu są równie wyraziści, jak Ci z Niecnych zamiarów. Głównej bohaterce nie brak ciętego języka, co z pewnością przysporzy jej tylko sympatyków. Gryffin zaś to taki bad boy ówczesnych czasów. Rozchwytywany przez kobiety, cieszący się złą sławą… Na pozór czarny charakter, ale czy aby na pewno?
Sprawdźcie same…

Podsumowując: Romanse historyczne są przyjemną odskocznią od szaroburej rzeczywistości, zwłaszcza te, które pozwalają się zatracić i przenieść choć na kilka krótkich godzin w zupełnie inny świat… Jeśli więc macie ochotę na lekką i ciekawą lekturę z nutą erotyki, koniecznie sięgnijcie po tę powieść… Nie zawiedziecie się…

Gorąco polecam!

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s