.RECENZJE · Wyd. BIS

„Niecne zamiary” Elizabeth Hoyt

 

Autor: Elizabeth Hoyt
Tytuł: Niecne zamiary
Tytuł oryginału: Wicked Intentions
Cykl: Tajemnice Maiden Lane t.1
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 444 

 

Od czasu tragicznych wydarzeń sprzed dziewięciu lat Temperance Dews poświęca się prowadzeniu przytułku dla sierot w ubogiej dzielnicy. Pewnej nocy spotyka lorda Caire’a, arystokratę o fatalnej reputacji, który prosi ją o, jak się zdaje, niewinną przysługę – pomoc w znalezieniu pewnej osoby. Temperance zgadza się w zamian za wprowadzenie do towarzystwa, gdzie mogłaby uzyskać wsparcie dla przytułku. Kiedy kobieta orientuje się, kogo tak naprawdę szuka lord Caire, jest za późno, żeby wycofać się z umowy. Ta nowa znajomość zagrozi jej reputacji, przekonaniom na własny temat, a nawet życiu, ale też pozwoli odkryć prawdziwą siebie.

 

Moja radość dotycząca lektury Niecnych zamiarów jest nieopisana. Dawno nie miałam w rękach tak przewrotnej książki, która elektryzowała doznaniami, bawiła, a momentami podnosiła temperaturę… oj było gorąco…

 

Dawno zdradziłam, iż uwielbiam powieści osadzone w realiach XVI-XIX wieku. Niecne zamiary idealnie się w ten przedział wpasowują, akcja rozgrywa się bowiem w wieku XVIII i porywa od pierwszych stron. Oczywiście w historię Temperance trzeba się przysłowiowo wgryźć, ale to, co autorka serwuje rozdział po rozdziale… no cóż, musicie to przeczytać, by się przekonać, o czym mowa … 🙂

 

Pierwszy tom Tajemnic Maiden Lane jest połączeniem obyczajówki, romansu z nutą thrillera oraz elementami erotyku. Jednymi słowy – mieszanka wybuchowa! Autora świetnie łączy ze sobą poszczególne wątki, tworząc spójną całość, która niczym magnes przyciąga czytelnika i nie pozwala odłożyć książki choćby na sekundę.
Elizabeth Hoyt ma niebywale lekki styl i taką łatwość w kreowaniu wydarzeń. Książkę czyta się więc szybko z ogromną przyjemnością.
Do tego plastyczność słów autorki (ale i tłumacza), którymi odmalowuje intrygujące obrazy XVIII-wiecznego Londynu, głównie ubogiej jego części. Czytając, nieomalże widzi się te ciemne uliczki, biedę… nieomal czuje się zapach miejsc, w których pojawiają się bohaterowie…

 

W książce zachowana jest równowaga co do ilości dialogów i opisów, które są stylizowane na ówczesne realia. Dialogi są przemyślane, w pełni naturalne (mając na uwagę stylistykę). Opisy, które znajdziecie w Niecnych zamiarach, są pełne pasji, która udziela się czytelnikowi. Nie są nudne, wręcz niesamowicie przyciągają wzrok, uzupełniając dialogi.

 

Bohaterowie wykreowani przez Elizabeth Hoyt są wyraziści, charakterki, nawet nieco ekstrawaganccy, biorąc pod uwagę pewne upodobania. Główna bohaterka początkowo szara myszka rozwija się na przestrzeni tej historii, na zdecydowany plus… staje się odważniejsza, pewniejsza siebie… na wielu płaszczyznach. Lord Caire zaś początkowo jawiący się jako czarny charakter tej powieści… zmienia się… nie do poznania… 😉

 

Wspomniałam o elementach erotyku, w związku z czym słów kilka wypadałoby dodać odnośnie tych scen. To, co musicie o nich wiedzieć to… działają na zmysły. Czy na każde? Musicie się przekonać!

 

Podsumowując: Niecne zamiary to niezwykle pasjonująca powieść, która zaskakuje na każdym kroku, trzymając w czułym uścisku emocjonalnych napięć. Intrygująca, zabawna, pikantna… Zagadka, którą rozwikłać musicie Wy sami.

 

 

Gorąco polecam!

 

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s