.RECENZJE · Wyd. Novae Res

[PRZEDPREMIEROWO] „Wakacje i inne nieszczęścia” E.K. Urlik

 

Autor: E.K. Urlik
Tytuł: Wakacje i inne nieszczęścia
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 314

 

Alex, Alicja i Jill, koleżanki z czasów szkolnych, odnowiły znajomość w chwili, gdy każda z nich śmiało może się nazwać kobietą po przejściach. Jill od paru lat nieustannie manifestuje radość z powodu śmierci męża, która zakończyła jej nieudane małżeństwo. Alex, samotna matka, boryka się z własnymi fobiami, problemami z nastoletnią córką i wymagającym remontu domem. Od Alicji właśnie odszedł mąż i nie jest pewne, czy powodem tego jest choroba, z którą chce się uporać w samotności, czy inna kobieta. Tak mają się sprawy, gdy Jill proponuje przyjaciółkom wspólny wyjazd do Włoch. Czy to dobry moment na wakacyjny relaks? Z drugiej strony: jaki inny moment byłby lepszy – na wakacje, na zrobienie czegoś ze swoim życiem, na cokolwiek?

 

Jesień objęła we władanie pogodę, dni stają się coraz krótsze, coraz chłodniejsze… Marzeniem niejednego książkoholika jest kubek gorącej herbaty i przyjemna lekka książka, przy której miło spędzi czas… Jedną z takich powieści jest książka E.K. Urlik…

 

Po zapoznaniu się z opisem tej powieści byłam niemal pewna, że okaże się ona dość zabawną pozycją. I tak też się stało. Spędziłam kilka fajnych godzin z Alex, Jill i Alicją, podczas których trwania wielokrotnie uśmiech pojawiał się na mojej twarzy, a w głowie rodziła się myśl –  „też chciałabym mieć takie problemy”.  
Autorka ma lekki i przyjemny styl… Książkę czyta się szybko i z nieustającym zainteresowaniem, niezależnie od tego, czy w danym momencie macie przed sobą dłuższy opis, czy też krótkie dynamiczne dialogi, które wielokrotnie powodowały u mnie śmiech.

 

E.K. Urlik świetnie oddała emocje towarzyszące bohaterom jej powieści – tekst naładowany jest całą ich feerią. Dodaje to niewątpliwie głębi całości, jednocześnie uwypuklając charakter każdej bohaterki.
Alex, Alicja i Jill charakteryzują się zupełnie różnymi temperamentami, które w przypadku ich przyjaźni świetnie ze sobą współgrają. Wzbudzają skrajne emocje, w zależności od sytuacji, jednak w ogólnym rozrachunku są postaciami pozytywnymi, które da się śmiało polubić…

 

Narracja pierwszoosobowa z punktu widzenia Alex pozwala czytelnikowi poznać bohaterkę od środka – jej obawy, przemyślenia, bolączki, jednocześnie jest ona „przewodnikiem” tej historii, z jej perspektywy bowiem czytelnik poznaje otoczenie i sytuacje, z jakimi zmierzają się trzy przyjaciółki.

 

Podsumowując: Wakacje i inne nieszczęścia to świetna lektura na jesienne popołudnie, przy której spędzicie miło czas. Autorka świetnie wykreowała postaci, stworzyła ciekawą i zabawną fabułę. Wakacje i inne nieszczęścia to historia (z przymrużeniem oka) o dojrzałych kobietach, które bały się iść naprzód, bały się zmienić coś w swoim życiu. Czy im się udało? Sprawdźcie to, sięgając po tę książkę.

 

 

Polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

 

Jedna myśl na temat “[PRZEDPREMIEROWO] „Wakacje i inne nieszczęścia” E.K. Urlik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s