.RECENZJE · Wyd. Edipresse Książki

„Niezbędnik podróżnika” Beata Pawlikowska

 

Autor: Beata Pawlikowska
Tytuł: Niezbędnik podróżnika
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Liczba stron: 368

 

Kolejna tegoroczna publikacja Beaty Pawlikowskiej dotycząca podróży. Tym razem jednak to do Was będzie należało zapełnienie kart Niezbędnika podróżnika, który jest połączeniem poradnika i notesu.

 

Wewnątrz znajdziecie kalendarium, porady dotyczące ekwipunku zarówno w tropiki, jak i wyprawy górskie. Autorka dzieli się drobnymi, acz istotnymi uwagami, jak postępować w różnych sytuacjach, o czym należy pamiętać, wybierając się na wypady w tropiki.

 

Podróżniczka ma dla Was kilka porad dotyczących zasad zachowania się w różnych kulturach i miejscach świętych. Taka podstawowa wiedza jest ważna, by nie napytać sobie biedy, a i lepiej zrozumieć odwiedzany kraj/region.

 

To, co jeszcze możecie znaleźć we wnętrzu tego Niezbędnika to porady dotyczące zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego podróżowania, tego, co warto spakować do apteczki i jak postępować podczas ukąszeń przez pająki, węże, czy po spotkaniu z meduzą.
Dowiecie się, jakie naturalne środki pomogą Wam w walce z komarami (nie tylko na wyprawie 🙂 ) i innymi owadami, które nie chcą dobrowolnie dać człowiekowi spokoju.

 

Oczywiście nie brak i tutaj rysunków i „złotych myśli” autorki, które przyjemnie „ubarwiają” wnętrze, choć nie zapominajcie, że znaczna część to puste strony (w linie), które możecie uzupełnić w dowolny sposób.

 

Warto zwrócić uwagę na okładkę, a zrobicie to na pewno, jest ona bowiem niesamowicie bajeczna. Zarówno papier, z jakiego jest zrobiona, jak i te złocenia-tłoczenia… aż szkoda by się zniszczył taki notesik 🙂

 

Podsumowując: Niezbędnik podróżnika to przydatny i praktyczny dodatek do podróży, w którym poza osobistymi notatkami, na które jest duuużo miejsca, obfituje w porady i rady podróżnicze oraz przyjemne dla oka grafiki/rysunki. Fani Beaty Pawlikowskiej z pewnością zasilą swoją biblioteczkę tym oto cudeńkiem 🙂

 

 

Za możliwość zapoznania się z Niezbędnikiem podróżnika dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s