.RECENZJE · Wyd. OMGBooks

[PRZEDPREMIEROWO] „Wszystkie twoje marzenia” Agata Czykierda-Grabowska

PREMIERA 10-05-2017

 

 

Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Wydawnictwo: OMGBooks
Liczba stron: 384

 

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz.
Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo „friends with benefis”…
Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

 

W stylu Agaty Czykierdy-Grabowskiej zakochałam się przy okazji lektury poprzedniej jej książki – Jak powietrze. Zarówno wtedy, jak i po przeczytaniu Wszystkie twoje marzenia jestem zachwycona historią i przyjemnością płynącą z czytania.

 

Historia Mai i Kamila wciąga od pierwszych stron. Książkę czyta się jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. I pomimo nieco przewidywalnej fabuły, gdzie część wydarzeń/zdarzeń itd. przewidzi niejeden czytelnik, nie odbiera to książce magii, do jakiej przyzwyczaiła nas w swoich powieściach autorka.

 

Agata Czykierda-Grabowska ponownie słowem tworzy piękne obrazy, które zapierają dech w piersi. Lekki i plastyczny język jest jej znakiem rozpoznawczym, który przekłada się na odbiór lektury – bardzo przyjemny odbiór.
Szczególnie moją uwagę przykuły dialogi pomiędzy bohaterami, które „często gęsto” bawią do łez.

 

Bohaterowie książki Wszystkie twoje marzenia są postaciami wyrazistymi, które budzą sympatie w czytelniku. Zarówno główna bohaterka, jak i bohater mają charakterki, które tworzą wokół nich pozytywną aurę, a (jak już wspomniałam) ich konwersacje są po prostu obłędne.

 

Dzięki narracji trzecioosobowej poznajemy bliżej i Maję i Kamila, co zdecydowanie przybliża ich postacie czytelnikowi. Pozwala spojrzeć na świat z ich perspektywy i mniej lub bardziej ich zrozumieć.

 

Całość dopełnia cudna okładka, którą chce się schrupać już na wstępie i która nomen omen kryje w sobie równie smaczną treść.

 

Podsumowując: Wszystkie twoje marzenia to kolejna cudowna powieść pióra Agaty Czykierdy-Grabowskiej, która urzeka opisaną w niej historią. New Adult nie tylko dla młodzieży, bowiem i dojrzały czytelnik odnajdzie w niej przyjemność płynącą z lektury. Idealna książka na ponury dzień, dzięki której, choć na chwilkę wyjrzy słońce, rozjaśniając go… na dłuuugo… 🙂

 

Polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu OMGBooks

 

Jedna myśl na temat “[PRZEDPREMIEROWO] „Wszystkie twoje marzenia” Agata Czykierda-Grabowska

  1. Moje must have.
    Zakochałam się w „Jak powietrze”.
    Mam nadzieję, że tym razem (a wszystko na to wskazuje) będzie podobnie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s