.RECENZJE · Wyd. Burda Książki

„Córeczka” Kathryn Croft

Autor: Kathryn Croft

Tytuł: Córeczka

Tytuł oryginału: The girl you lost

Wydawnictwo: Burda Książki

Liczba stron: 344

Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Portet. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki  nigdy ich nie opuścił.

Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta – Grace. Twierdzi, że wie coś o jej zaginionym dziecku, a na dowód swoich słów przynosi pluszaka, którego w dniu porwania Helena miała ze sobą w wózku.

Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?

Tajemnicza kobieta znika tak szybko, jak się pojawiła, ale zdesperowana Simone tym razem nie chce się poddać – rozpoczyna dramatyczne poszukiwania Grace, która być może zna miejsce pobytu jej utraconej córki.

W pogoni za prawdą odkryje sekrety, o jakich wolałaby nie wiedzieć…

Długo czekałam na thriller, który okaże się warty lektury, który wciągnie od pierwszych stron i do samego końca będzie trzymał w napięciu… Córeczka idealnie wpasowuje się w te kryteria.

Pierwsze spotkanie z twórczością Kathryn Croft zdecydowanie należy do udanych. Nawet bardzo! Córeczkę bowiem czyta się jednym tchem, niecierpliwie oczekując rozwiązania zagadki zaginięcia głównej córki głównej bohaterki…

Autorka sprawnie prowadziła fabułę. Wielowątkowość, która ma miejsce w tym przypadku, nie przytłacza i nie sprawia, że czytelnik czuje się w zagubiony. Widać, że każdy z nich jest przemyślany i idealnie uzupełnia pozostałe, co ma wpływ na klimat książki. Czytelnik przepada w odmętach tej historii…

Historię poznajemy w głównej mierze z perspektywy Simone, jednak przeplata się ona z wyznaniami mężczyzny, który do końca pozostaje zagadką.

Choć w pewnych momentach opowieść wydaje się nieco przewidywalna, części można się domyślić, to cały czas pojawiają się nowe znaki zapytania, które trzymają w napięciu do ostatnich stron. A zakończenie… nieprzewidywalne, zaskakujące… idealne zakończenie powieści. Autorka do ostatniego zdania przyciąga zainteresowanie czytelnika.

Dużym plusem tej książki jest jej okładka. Uwielbiam czarnobiałe zdjęcia z dodatkiem wyrazistego koloru. Bezwątpienia różowe elementy przyciągają wzrok, nie pozwalając przejść obok tejże powieści i zachęcają, by po nią sięgnąć.

Podsumowując: Córeczka to niesamowicie elektryzujący thriller psychologiczny, który czyta się bardzo szybko. Wartka akcja nie pozwala oderwać się od książki choćby na chwilę, a piętrzące się znaki zapytania i chęć dotarcia do rozwiązania pochłaniają czytelnika całkowicie. Jeśli więc macie ochotę na porządny kawałek thrillera, w który poruszy wiele strun waszego umysłu, chcecie miło spędzić czas i rozwikłać zagadnę zaginięcia sprzed lat, sięgnijcie koniecznie po tę książkę… Przekonacie się, że owa zagadka to nic, w porównaniu z tym, co czeka Was w takcie lektury…

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Jedna myśl na temat “„Córeczka” Kathryn Croft

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s