.RECENZJE · Wyd. BIS

„Bez pamięci” Barbara Freethy

 

Autor: Barbara Freethy
Tytuł: Bez pamięci
Tytuł oryginału: Silent run
Cykl: Silent t.1
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 384

 

 

 

Sarah budzi się po wypadku samochodowym z amnezją. Nie wie, kim jest, nie rozpoznaje własnej twarzy i nie może uwolnić się od poczucia zagrożenia. Wkrótce przy jej łóżku pojawia się nieznajomy mężczyzna i domaga się informacji o ich wspólnym dziecku. Sarah jest zaskoczona i nieufna. W jej wspomnieniach pojawia się obraz dziecięcej buzi i poczucie, że bardzo kocha swoją córeczkę. Pokonując lek, stara się pomóc w poszukiwaniach dziecka… Stopniowo wracające wspomnienia pokazują, że jej przeszłość kryje w sobie wiele zagadek, a jej i jej córce grozi niebezpieczeństwo.

 

Pierwsze spotkanie z twórczością Barbary Freethy uważam za udane. Nawet bardzo. Autorka stworzyła bardzo ciekawy i przyjemny w odbiorze thriller z zabarwieniem psychologicznym, który wciąga od pierwszych stron i zapada w pamięć… na długo.

 

Bez pamięci to powieść pełna tajemnic i zwrotów, która intryguje czytelnika. Przyznam, że już dawno nie wpadła mi w ręce książka, z którą żal było się rozstawać choćby na chwilę, a niestety i stety, „ostatnie” strony musiałam zostawić na kolejny dzień… niestety, gdyż niecierpliwie oczekiwałam rozwikłania zagadki życia Sarah, stety, ponieważ zakończenie było warte tej przerwy.

 

Nieprzewidywalność zarówno następujących po sobie zdarzeń, po wypadku, jak i wspomnień, jakie przypominała sobie główna bohaterka, dodają całej historii sporej dawki dynamiki, ale przede wszystkim adrenaliny. Bo cóż stanie się na następnej stronie? Czy Sarah odzyska wspomnienia? I czy uda jej się odnaleźć osiemnastoletnią córeczkę na czas?

 

I pomimo iż jest to thriller, Bez pamięci czyta się niesamowicie lekko i szybko, a to w książkach duży plus. Oczywiście ów książka wymaga skupienia, by umysł mógł ogarnąć i poukładać opisywane wydarzenia, jednak styl autorki porywa, przez co lektura jest błyskawiczna…

 

Bohaterowie wykreowani przez Barbarę Freethy są bardzo ludzcy, choć perypetie głównej bohaterki są czymś niecodziennym, niemniej każdego z bohaterów można, choć po części, spróbować odnaleźć pośród otaczających nas ludzi, gdzieś bowiem pośród nas może „czaić” się taka Sarah, Jake, czy Catherine.

 

Podsumowując: Bez pamięci to wciągająca powieść pełna tajemnic i adrenaliny, która porywa czytelnika od pierwszych stron. Zaskakuje zakończeniem. To bohaterowie, których nie sposób nie obdarzyć choćby odrobiną sympatii… To historia, którą koniecznie musicie przeczytać…

 

Gorąco polecam!

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s