.RECENZJE · Wyd. Lucky

„Widmo grzechu” Anna Szafrańska

 

 

Autor: Anna Szafrańska
Tytuł: Widmo grzechu
Wydawnictwo: Lucky
Liczba stron: 336

 

 

Nela Augustyniak jest kochającą córką i siostrą, czułą przyjaciółką, świetną uczennicą, przewodniczącą szkolnego samorządu oraz gwiazdą szkolnego kółka teatralnego. Dotychczasową harmonię w jej życiu burzy pojawienie się w szkole nowego ucznia. Ów chłopak zdaje się być jej przeciwieństwem, są jak dzień i noc, a mimo to zakochują się w sobie.

Jednak to dopiero początek. Tajemnice rodzinne i zakaz spotkań z ukochanym dezorientuje dziewczynę. Nel nie wie, komu może ufać i o co chodzi w tym dziwnym sporze. Jednocześnie uświadamia sobie, że nie wszystko jest takim, jakie się wydaje, a pozornie czarny charakter może mieć jasne strony osobowości.

 

Widmo grzechu Anny Szafrańskiej to intrygujący debiut w gatunku New Adult. Przyznać jednak muszę, iż pierwsze kilka rozdziałów i co za tym idzie akcja, nie co mnie nudziły. Niecierpliwie czekałam na rozwój wydarzeń i się nie zawiodłam. Po nieco rozwleczonym wstępnie autorka funduje bombę emocjonalną, która nie pozwoli oderwać się od lektury.

 

Wątek zakazanej miłości, jaki poruszony jest w książce, elektryzuje od pierwszego spotkania dwójki głównych bohaterów. Temat niby oklepany i wiele historii powstało w jego oparciu, jednak tutaj, Anna Szafrańska zaprezentowała świeże i ciekawe spojrzenie na taką historię osadzoną w XXI wieku. I to uwspółcześnienie dodaje niesamowitej pikanterii całości… Autorka zręcznie i z dużą fantazją stworzyła tę historię, przeplatając ją dodatkowymi drobnymi wątkami, równie miłosnymi, jak ten główny.

 

Różnorodność bohaterów Widma grzechu, z pewnością zadowoli niejednego czytelnika. Feeria osobowości, jak i sposób, w jaki uzupełniają zarówno siebie nawzajem, jak i przebieg całej historii zdecydowanie jest dużym plusem. Postaci wykreowane są w taki sposób, że nie można ich nie polubić. Choć jednym wyjątkiem jest Marcel – on i jego „niedostrzeganie znaków na niebie i ziemi” doprowadzało mnie do szewskiej pasji… ale gdyby nie takie dodatki nie było ciekawie… 🙂

 

Z literaturą młodzieżową jest tak, że nie zawsze nadaje się ona dla starszego odbiorcy. W przypadku Widma grzechu myślę, że ów książka z dużo większym zachwytem spotka się właśnie stricte w młodzieżowych kręgach. Dojrzały czytelnik może nie do końca znaleźć te „ochy” i „achy”. Choć patrząc obiektywnie pod kątem całości, jest to przyjemna i lekka lektura, niemniej w moim odczuciu brakuje jej tego czegoś, a być może właśnie to coś pojawi się w kontynuacji…

Zważywszy, że zakończenie daje duże pole dla wyobraźni… i jeśli kontynuacja będzie utrzymana na takim poziomie jak ostatnie rozdziały Widma grzechu – będzie hit!

 

Podsumowując: Widmo grzechu to lekka i intrygująca historia młodych ludzi wkraczających w dorosłość, których otula niczym piętno, tajemnica dwóch rodzin, stając na drodze miłości. To błyskotliwe i cięte dialogi, które niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy…  bohaterowie, których nie sposób, choć odrobinę nie obdarzyć sympatią… To historia prawdziwej przyjaźni… i w końcu historia, która porwie niejedno nastoletnie serducho!

 

 

Niecierpliwie oczekuję kontynuacji…

 

 

Polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky oraz autorce, Annie Szafrańskiej

Jedna myśl na temat “„Widmo grzechu” Anna Szafrańska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s